Hayallerinizi şehrin merkezinde gerçekleştirin!

ÖĞRETİM GÖREVLİSİ ÖN DEĞERLENDİRME SONUÇLARI İLE İLGİLİ DUYURU

Dış Ticaret Programı, Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı, Lojistik Programı, Bilgisayar Programcılığı Programı, Mekatronik Programı, Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı, Optisyenlik Programı ile ilgili Öğretim Görevlisi alımı başvuru Ön Değerlendirme sonuçları 10 Ağustos 2016 Saat 17:00′de İlan edilecektir.

Öğrencilerimizin Dikkatine

  Mazeret sınavına girmek isteyen öğrencilerimizin, mazeretlerinin sona ermesini izleyen yedi iş günü içinde yazılı dilekçeleri ve mazeretlerini gösteren belgeleriyle birlikte Öğrenci İşleri Birimine başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Ara sınav mazeret sınavı takvimi web sitemizden duyurulacaktır.

Prev İçerik Çözümleri İle İş Birliği Protokolü İmzaladık

Prev İçerik Çözümleri ile staj ve eğitimle ilgili çok yönlü İş birliği Protokolü imzaladık. Bu protokol ile tarafların birlikte eğitim programları geliştirmeleri, ortak panel, sempozyum, seminer vb. düzenlemeleri, ARGE çalışmaları ve sosyal sorumluluk projeleri yürütmeleri sağlanacaktır.

Meslek Yükseokulumuzda 10 Kasım Atatürk’ü Anma Töreni Düzenlendi

  10 Kasım Cumartesi günü Meslek Yükseokulumuzda Atatürk’ü Anma Töreni düzenlendi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende Dr. Öğretim Üyesi Esra Tokat “Atatürk ve Sanat” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi.  

“Propaganda Öldü. Yaşasın Dedikodu” Başlıklı Seminer Gerçekleşti

Anadolu Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Murat BARKAN Meslek Yüksekokulumuzda “Propaganda Öldü. Yaşasın Dedikodu” başlıklı seminer gerçekleştirdi. Öğretim görevlilerimizin ve öğrencilerimizin katıldığı seminerde; iletişim stratejisi, algı oluşumu ve algı yönetimi, iletişimin algı üzerinde etkisi, kuşaklararası iletişim farklılıkları konu başlıklarına değinildi.

Akademik Çalışmalarımız

Meslek Yüksekokulumuz Sağlık Kurumları İşletmeciliği Programı Öğretim Görevlisi Fatma Tatlı Kalaycı, 25-27 Ekim 2018 tarihleri arasında Yıldız Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde İstanbul’da düzenlenen 5. Uluslararası Sosyal Beşeri ve İdari Bilimler Sempozyumu’nda “Kurumsal İtibarın, Görev Performansı ve Örgütsel Bağlılığa Etkisi” başlıklı bildirisini sunmuştur.  

ÖĞRENMEYİ ÖĞRENMEK / SINAV DÖNEMİ

ÖĞRENMEYİ ÖĞRENMEK / SINAV DÖNEMİ             Hızla başlayan eğitim-öğretim maratonunda öğrendiklerinizin sınandığı sınav dönemi yaklaşıyor. Ara sınavlar için hazırlıklar başlarken çalışmalarınızın daha etkili olabilmesi ve ders çalışma sürecinin daha verimli geçmesi için neler yapabilirsiniz?             Öncelikle öğrenme; bilgiyi algılama, kaydetme, hatırlama ve kullanma sürecidir. Öğrenmenin gerçekleşmesi bir uyarıcının (bilginin) duyular yoluyla algılanıp kısa süreli belleğe … Devamı

2018-2019 Güz Dönemi Ara Sınav Tarihleri Açıklandı

2018-2019 Güz Dönemi 1. Öğretim (Gündüz) / Ara Sınav Takvimini Görüntülemek için Tıklayınız 2018-2019 Güz Dönemi 2. Öğretim (Gece) / Ara Sınav Takvimini Görüntülemek için Tıklayınız Not: Sınav tarihlerinde olabilecek tarih, saat ve derslik güncellemelerini web sayfamızdan takip etmeniz önemle duyurulur

Öğrencilerimizin Dikkatine

Değerli Öğrencilerimiz, 2018-2019 Öğrenci Konseyi “Program Öğrenci Temsilcisi” seçimleri aşağıda belirtilen Programlarda ve takvime göre yapılacaktır. Seçimler “Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Öğrenci Konseyi Yönergesinde” yazılı esaslara göre gerçekleşecektir. (Kaynak: http://www.adiguzel.edu.tr/kurumsal/yonergeler/ )   Program Tarih Yer Saat Adalet 26 Kasım 2018 Pazartesi 105 Nolu Derslik 13:50 Bilgisayar Programcılığı 28 Kasım 2018 Çarşamba 102 Nolu Derslik 10:40 … Devamı

2017-2018 Mezunlarımızın Dikkatine

  2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı mezunlarımızın diplomaları hazırlanmıştır. Geçici Mezuniyet Belgesi alan mezunlarımız Geçici Mezuniyet Belgelerini getirerek, almayan mezunlarımız ise Öğrenci Kimlik Kartlarını yanlarında getirerek diplomalarını Öğrenci İşleri Birimi’nden alabilirler. *Çocuk Gelişimi, Optisyenlik ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı mezunlarımızın diplomaları onay için Sağlık Bakanlığı’na gönderildiğinden dolayı, bu program mezunlarımızın diplomaları hazır olduğunda duyurulacaktır.

2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni

  Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu olarak 2018-2019 Eğitim-Öğretim Yılı Açılış Töreni’mizi gerçekleştirdik. Akademik kadromuzun ve öğrencilerimizin katıldığı törenimiz Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı ve Müdürümüz Prof. Dr. H. Rıdvan YURTSEVEN’in Açılış Konuşmaları ile devam etti. İstanbul Medeniyet Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ahmet AKIN tarafından “Gelişen ve Öğrenen … Devamı