Yeni Kayıt İşlemleri

2022 – 2023 Eğitim-Öğretim Yılında Meslek Yüksekokulumuza YKS Yerleştirme Sonucunda Yerleşen Öğrencilerin  Kesin Kayıt İşlemleri

YERLEŞTİRME KAYIT TARİHLERİ

E-Kayıt Tarihleri: 22 Ağustos – 24 Ağustos 2022

Kayıt Tarihleri: 22 Ağustos – 26 Ağustos 2022

KAYIT İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER:
(EKSİK BELGE İLE KAYIT YAPILMAMAKTADIR)

 • 2022 YKS Yerleştirme Sonuç Belgesi: İnternet üzerinden çıktısı alınacaktır.
 • Diploma: Kayıt esnasında lise diplomasının aslı veya geçici mezuniyet belgesinin aslı getirilmelidir. Lise diploması yerine “Geçici Mezuniyet Belgesi” dışında hiçbir belge kabul edilmemektedir. Diploma kayıp ise mezun olunan okuldan yeni tarihli “Kayıp Belgesi” veya e-Devletten Lise Mezuniyet Belgesi getirilmesi eski mezunların Mezuniyet Belgeleri e-Devlet üzerinde bulunmadığından bu öğrencilerin okullarından imzalı mühürlü mezuniyetlerini gösterir belge getirmeleri gerekmektedir. 2022 YKS Yerleştirme ile kayıt hakkı kazanan ancak, ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da belirlenen tarihlerde öğrenim gördükleri liselerden durumlarına ilişkin belge getirmeleri gerekmektedir.
 • Nüfus Cüzdanın Aslı ve Fotokopisi: Fotokopisine “Aslı gibidir” onayı yapılarak Nüfus Cüzdanının Aslı geri iade edilecektir.
 • Fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş 4,5cm X 6 cm ebadında 6 Adet Fotoğraf. Fotoğrafların arka yüzüne öğrencinin adı ve soyadını açık olarak tükenmez kalemle yazılacaktır. Polaroid ve fotokopi resim kabul edilmeyecektir.
 • İkametgâh Belgesi: E- Devlet, Muhtarlık, Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak adres bilgilerini gösterir belge veya öğrenci işlerinden alınarak doldurulacak “Adres Beyan Dilekçesi ”
 • Askerlik Durumu: E- Devletten alınan askerlik belgesi veya Askerlik çağındaki öğrencilerden kayıt esnasında Askerlik durumuna ilişkin beyan formu alınır.
 • Öğrenci Bilgi Formu: Kayıt esnasında doldurularak kayıt için istenen belgelere eklenecektir.
 • Öğrenim Ücreti Dekont Sureti: Kayıt esnasında Mali İşler Biriminden alınacaktır.
 • Sabıka Kaydı ( Adli Sicil Kaydı)(Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı için)
 • Sağlık Raporu (Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı için)Sağlık Raporu alınacak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkili sağlık kuruluşları için tıklayınız.
 • E-devlet barkotlu kayıt belgesi ( Elektronik Kayıt Yapan Öğrenciler için)

E-DEVLET ÜZERİNDEN ELEKTRONİK KAYIT İŞLEMLERİ

 • YKS ile Yüksekokulumuza yerleştirilen öğrencilerden yerleşkeye gelmeden elektronik kayıt yaptırmak isteyen öğrencilerimiz 22 Ağustos – 24 Ağustos tarihleri arasında ilk olarak https://onlinekayit.adiguzel.edu.tr  sayfası üzerinden ödeme işlemini tamamlamalı, ardından Mali İşler Birimine ödendi bilgisini iletmeli ve sonrasında e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresinden (E-devlet üzerinden) giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemini tamamlamalıdırlar. Detaylı bilgi için tıklayınız. 

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Adayların, kayıt için bizzat başvurmaları gerekir. Posta ile kayıt yapılmaz. Haklı ve geçerli mazereti olanlar bunu belgeledikleri takdirde vekâlet yoluyla kayıt olabilirler.
 • Kayıt için ASLI istenilen belgelerin Sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecektir.
 • Eksik belge ile kayıt yapılmayacaktır.
 • Belirtilen yasal kayıt süresi içerisinde başvuruda bulunmayanlar, bu haklarından vazgeçmiş sayılırlar.

ÜCRETLER VE ÖDEME KOŞULLARI

MALİ KAYIT İŞLEMLERİ (YENİ KAYIT)

Öğrencilerimiz öğrenim ücretini Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu tarafından ilan edilen bankanın/ kurumun prosedürlerine uygun olarak kredili mevduat hesabı kullanarak veya kredi kartı ile ödeme koşuluyla ve bir yıllık öğretim ücretinin tamamının ödenmesi koşulu ile kesin kayıt işlemi tamamlanmış olur.

1-) PEŞİN ÖDEME SEÇENEKLERİ

a-) KREDİ KARTI İLE ONLINE ÖDEME: Bonus, Card Finans, Maximum, World özellikli kredi kartları ile https://onlinekayit.adiguzel.edu.tr  adresi üzerinden öğrenci numarasıyla mali kayıt işlemi tek çekim olarak gerçekleştirilebilmektedir. İnternet ödemesine kapalı olan kredi kartları ödemeleri okul mali işler biriminde fiziki Pos ile yapılmaktadır.

b-) BANKA ARACILIĞIYLA: Türkiye genelindeki tüm; Denizbank, Yapı Kredi Bankası, İş Bankası, Alternatifbank, Qnb Finansbank şubelerinde Ad – Soyad TC Kimlik numarası belirterek mali kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

YÖK’ ün aldığı karar gereği Öğretim Ücretleri Nakit olarak tahsil edilememektedir. Bu nedenle kayıt sırasında kurumumuz bünyesinde hizmet verecek olan Banka Gişesinden Yüksekokulumuz hesaplarına ücretinizi ödeyerek dekontunuzla birlikte Mali İşler Birimi’ne başvurmanız gerekmektedir.

2-) TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEKLERİ:

a-) KREDİ KARTI İLE ONLINE ÖDEME: Bonus, Card Finans, Maximum, World özellikli kredi kartları ile https://onlinekayit.adiguzel.edu.tr adresi üzerinden öğrenci numarası veya TC Kimlik numarası ile giriş yaparak mali kayıt işlemi 8 taksite kadar yeterli limiti bulunan kredi kartları vadeli ödeme yapılabilmektedir. İnternet ödemesine kapalı olan kredi kartları ödemeleri okul mali işler biriminde Yıllık Ücretin %25’lik kısmı nakit veya tek çekim, kalan tutar 8 eşit taksitte fiziki Pos ile yapılmaktadır.

b-) BANKA ARACILIĞIYLA: Türkiye genelindeki tüm; Denizbank, şubelerinde öğrenci numarası ve bankanın talep ettiği şartları taşıyacak ödeme velisi ile vadeli mali kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

Kredili Mevduat Hesabı Açtırmada istenen Gerekli Belgeler için tıklayınız>>

**Ö N E M L İ ** HAVALE YAPAN ÖĞRENCİLER AÇIKLAMA KISMINA *AD SOYAD – TC KİMLİK NUMARASI* MUTLAKA YAZMALIDIR! 

BANKA BİLGİLERİ

HESAP SAHİBİ:  ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU

 • DENİZBANK KOŞUYOLU ŞUBESİ

IBAN: TR35 0013 4000 0601 1758 4000 08

 • ALTERNATİFBANK ATAŞEHİR ŞUBESİ

IBAN: TR97 0012 4000 0056 1679 7000 01

 • QNB FİNANSBANK KEYAP DUDULLU ŞUBESİ

IBAN: TR43 0011 1000 0000 0064 0499 98

 • İŞ BANKASI ATAŞEHİR ŞUBESİ

IBAN: TR97 0006 4000 0011 2260 3189 38

 • YAPI KREDİ BANKASI ATAŞEHİR ŞUBESİ

IBAN: TR54 0006 7010 0000 0092 2385 60

T.C. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu 2022-2023 Öğretim Ücretleri ve Taksit Tabloları için tıklayınız>>

KAYIT YERİ

T.C. ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK  YÜKSEKOKULU

Yenişehir Mah. Barajyolu Cad. Çağlayan Sok No:18    Ataşehir / İSTANBUL Tel: 0216 455 77 70 (Pbx)

ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU’NA NASIL GİDERİM?

Otobüs ile,

Kadıköy’den 14 ŞB veya 13 numaralı otobüsler ile Pınar Sitesi durağında inip okulumuza ulaşabilirsiniz.

Bostancı’ dan 10 veya 19D,

Üsküdar’ dan 16M,

Kozyatağı’ ndan 19E-1

Çekmeköy’ den 14 ŞB numaralı otobüse binip Pınar Sitesi durağında inip okulumuza ulaşabilirsiniz.

Metrobüs ile,

Uzunçayır durağından Ferhatpaşa minibüsleri ile Pınar Sitesi durağında inerek okulumuza ulaşabilirsiniz.