https://www.adiguzel.edu.tr/wp-content/uploads/2019/02/mevlutadiguzel-450x450.png

Sevgili Gençler,

Anadolu’da doğmuş, Türk Milletinin bir evladı olarak Allah’ın bana takdir ettiği kazançları ve kısmet ettiği gayrimenkullerin bir kısmını “ Siz ülke gençlerimin mesleki donanımlar kazanarak müreffeh bir Türkiye oluşturulmasında katkıda bulunması gayesiyle” vakfetmiş bulunuyorum.

Ömrüm yettiği sürece vakfımızın ve kurulan Yükseköğretim kurumlarımızın arkasında olacağım. Silivri ve İstanbul Ataşehir’de bulunan çok kıymetli gayrimenkullerimi de vakfımıza ve yükseköğretim kurumlarımıza bağışlama çalışmalarını sürdürmekteyim. Yıldız Teknik Üniversitesi mezunu, 81 yaşında kemale ermiş bir mühendis olarak gelecekten beklentim bulunmamakla birlikte, bundan sonraki ömrü hayatımın tek hedefi; Türkiye’nin jeopolitik, ekonomik ve stratejik konumuna uygun “Dünya ölçeğinde rekabet eden yükseköğretim kurumlarını” kalıcı birer eser olarak bırakabilmektir.

Yükseköğretim kurumlarımızın ve faaliyete geçecek, programlarının ülkemizin aydınlık geleceği olan siz gençlerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. En içten sevgi ve saygılarımla,

Mevlüt ADIGÜZEL
Kurucu Başkan