Tarihçe

Adıgüzel Eğitim Kültür ve Araştırma Yardımlaşma ve Sağlık Vakfı tarafından kurulan ve 8 Eylül 2012 tarihinde tüzel kişilik kazanan Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, 30 Eylül 2013 tarihinde eğitim-öğretime başlamıştır. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu sahip olduğu sektör odaklı kaliteli eğitim politikasıyla, ilgili sektörlerin paydaşlarıyla kurduğu güçlü işbirliği ağıyla, öğrencilerine sağlamış olduğu kültürel-sosyal olanaklarıyla, yüksek teknoloji eğitim materyalleri ve sınıflarıyla, tam donanımlı laboratuvarlarıyla, alanında uzman akademik ve idari kadrosuyla kısa sürede Türkiye'deki seçkin Yükseköğretim Kurumları arasındaki yerini almıştır.

 

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, güçlü akademik kadrosuyla öğrencilerini değişen ve gelişen dünyada katılımcı, paylaşımcı, inançlı, özgüveni yüksek, sosyal sorumluluk sahibi, ulusuna ve tüm insanlığa faydalı bireyler olarak yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu, bu amaçlar doğrultusunda günümüzde "Sektör Odaklı Kaliteli Eğitim" vizyonuyla eğitim-öğretim hayatına;

 

  • Adalet, Adalet (İÖ)
  • Bilgisayar Programcılığı,
  • Mekatronik,
  • Optisyenlik, Optisyenlik (İÖ)
  • Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri

 

olmak üzere 5 program ile devam etmektedir.