Teknolojinin Lider Firması HAVELSAN Öğrencilerimizle Buluştu.

Türkiye’nin lider teknoloji firması, 1982’de milletin öz sermayesi ile kurulan Hava Elektronik Sanayi (HAVELSAN) Genel Müdürü Ahmet Hamdi ATALAY, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile buluştu. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Danışmanı Erdem TUNABOYLU ve Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. H. Rıdvan YURTSEVEN’in de katılım gösterdiği seminere öğrenciler yoğun ilgi gösterdi.

“Teknoloji ve Gelecek” başlıklı seminer veren ve yaşadığı örneklerle gençlere geleceğe ilişkin tavsiyelerde bulunan HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi ATALAY, kendisini hayat boyu öğrenci olarak gördüğünü, hala öğrenmeye devam ettiğini vurguladı. Hızla değişen dünyada başarılı bir iş yaşamı için alınan akademik eğitimin yanında çok çalışmanın, spesifik bir alanda uzmanlaşmanın ve belirli bir amaç doğrultusunda ilerlemenin başarılı olmak için çok önemli olduğunun altını çizen ATALAY, öğrencilere kariyer planlarını değişen ve gelişen dünyaya uygun olarak yapmalarını önerdi. Ahmet Hamdi ATALAY geleceğin yükselen mesleklerinden olan veri bilimciliğe ve siber güvenlik uzmanlığına dikkat çekerken tüm gençlerin eğitimlerine ülkemizin gelecekteki konumunu göz önüne alarak yön vermelerinin artık bir gereksinim olduğunu belirtti.

Dünyanın 17. büyük ekonomisine sahip olduğumuzu belirten ATALAY, 2050 yılı öngörüleri ile Türkiye’nin dünyanın 12. büyük ekonomisi olacağını ve E7 ülkeleri içerisinde yer alan ülkemizin yakın zaman içerisinde G7 ülkeleri seviyesine geleceğini vurgularken, hızlı akan veri ve gelişim ortamında gençlerin alanlarında uzmanlaşarak ve kendilerini sürekli geliştirerek iş hayatına ve çağa ayak uydurmalarının gerekliliğini belirtti.

Teknolojinin geçmişi ve geleceği ile ilgili güncel bilgileri verirken kendi hayatından da örnekler vererek semineri tamamlayan Havelsan Genel Müdür’ü Ahmet Hamdi ATALAY’a Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. H. Rıdvan YURTSEVEN tarafından Teşekkür Belgesi takdim edildi. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ebru ADIGÜZEL TUNABOYLU, sektörel eğitim odağında öğrencilerine akademik imkanlar sunan bir Meslek Yüksekokul olarak öğrenciler ile sektörün lider firmalarını buluşturmanın kendilerinin en önemli projelerinden biri olduğunu belirtti.