Tasarım Beceri Atölyeleri Akademik İş Birliği Protokolü

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu ile İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında, Milli Eğitim Bakanlığı’nın 2023 Eğitim Vizyonu doğrultusunda başlattığı Tasarım Beceri Atölyeleri kapsamında, “Tasarım Beceri Atölyeleri Akademik İş Birliği Protokolü” imzalanmıştır.

22 Ocak günü Beykoz Sabancı Öğretmenevi’nde düzenlenen Tasarım-Beceri Atölyeleri Akademik İş Birliği Protokol İmza Töreni, İstanbul Vali Yardımcımız Sayın Dr. Hasan Hüseyin Can, İl Millî Eğitim Müdürümüz Sayın Levent Yazıcı ve İstanbul’daki 53 üniversitenin rektörleri, yardımcıları ve temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilmiştir.

İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin Can söz konusu projeden büyük beklentilerinin olduğunu belirterek; “Tasarım-Beceri Atölyelerinin bizim sorumluluğumuzdaki öğrencilerimizle üniversitelerimiz arasındaki iş birliğini temin eden önemli bir proje olduğunu görmüş oluyoruz. Öncelikle öğrencilerimizin akademik dünya ile tanışması, kurumlarımız arasındaki iş birliğinin arttırılması bakımından da fevkalade önemli olacaktır. Projenin başlaması ve devamı çerçevesinde başta İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve üniversite rektörlerimize teşekkür ediyorum. Bu tür projelerin Türk Millî Eğitim sisteminin gelişmesi bakımından çok önemli olduğunu belirtiyorum” demiştir.

İstanbul Vali Yardımcısı Dr. Hasan Hüseyin Can’ın ardından söz alan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı ise konuşmasında, “Yaptığımız uygulamayla birlikte İstanbul’un seçkin üniversiteleriyle birlikte sürdürülecek olan bu işbirliğinin çocuklarımıza çok yönlü olarak tesir edeceğine inanıyorum. 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’ni bizzat Sayın Cumhurbaşkanımızın himayesinde kamuoyuyla paylaştık. Bu paylaşımla birlikte 2023 Eğitim Vizyon Belgesi’nin en önemli kilometre taşlarından biri, modelin tamamlayıcısı Tasarım-Beceri Atölyeleridir” şeklinde düşüncelerini ifade etmiştir.

Konuşmaların ardından geçilen toplu imza töreninde, Vali Yardımcımız, İl Millî Eğitim Müdürümüz ve üniversite temsilcileri protokolleri imzalamışlardır. Tören iş birliğinin ilerleyen süreçte verimli geçmesine yönelik dilek ve temennilerle sona ermiştir.