Mesleğimi Tanıyorum Etkinlikleri

Optisyenlik Programı

Mesleki Analiz dersi kapsamında Optisyenlik Programı öğrencilerimiz Beta Optik Cam Üretim Fabrikası’nı ziyaret ettiler ve fabrikayı gezerek Optisyenlik mesleğinin cam üretim alanını yakından inceleme fırsatı buldular.

“Mesleğimi Tanıyorum” etkinliği kapsamında Kariyer Planlama ve Geliştirme Birimi tarafından, CV Hazırlama ve Mülakat Teknikleri Eğitimi Adecco İşe Alım Danışmanı Seray SUBAŞI tarafından gerçekleştirildi. Seminerde farklı programlarımızda okuyan öğrencilerimiz, etkili bir CV’ nin nasıl hazırlanacağını, iş başvurusu sürecinde etkili bir ön yazının önemini, etkili ve akılda kalıcı görüşme yapma teknikleri ve mülakat sonrası süreç hakkında bilgi edindiler.

Optisyenlik Programı

“Mesleğimi Tanıyorum” kapsamında kontakt lens firması Alcon İş Geliştirme Müdürü Fikret ŞAHİN optik sektörünün bir dalı olan kontak lens alanını Optisyenlik Programı öğrencilerimize detaylı anlatan bir seminer gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz kontakt lens alanında detaylı bilgi edinirken, Fikret ŞAHİN’in sektörel deneyimlerini dinleme fırsatı edindiler.

Adalet Programı

Adalet Programı öğrencilerimiz “Meslek Analizi” dersi kapsamında İstanbul Anadolu Adliyesi’nde Cumhuriyet Savcısı Cengiz Apaydın ile Cumhuriyet Savcılığı Zabıt Katibi Murat Özgür Ercan tarafından düzenlenen seminere katıldılar. Seminerde meslekleri hakkında detaylı bilgi edinen öğrencilerimiz, çalışma alanlarını da yerinde incelediler.

Radyo ve TV Programcılığı Programı

Görüntü Yönetmeni Oytun ORGÜL, Meslek Analizi dersi kapsamında Radyo ve Televizyon Programcılığı öğrencilerimizle buluştu. Görüntü yönetmenliğinin çalışma ortamı ve koşullarının yanı sıra kendi deneyimlerinden de bahseden konuğumuz, gelecekte mesleğin konumunu ve avantajlarını öğrencilerimizle paylaştı.


İşletme Yönetimi – Bankacılık ve Sigortacılık

“Mesleğimi Tanıyorum” kapsamında QNB Finansbank Mecidiyeköy Şube Müdürü Sayın Özgür DÖKDÖK ve okulumuzun eski öğretim görevlisi Sayın Nihan FIRAT İşletme Yönetimi Programı, Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencileri ile buluştular ve meslekteki deneyimlerini ve sektörün beklentilerini paylaştılar.

Bankacılık ve Sigortacılık

Zara Grup Sigorta Aracılık Hizmetleri Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Fuat BOZKURT, Bankacılık ve Sigortacılık Program Başkanı Öğr. Gör. İlknur KÜLEKÇİ ve Öğr. Gör. Mehmet ERGÜN eşliğinde Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencilerimize sigortacılık sektöründe henüz çok yeni bir ürün olan “KOBİ’lere Yönelik Devlet Destekli Ticari Alacak Sigortası Sistemi” hakkında seminer vermiş ve sektörde yeni ürün pazarlaması hakkında seminer bilgilendirmiştir.

Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Programcılığı Programı öğrencilerimiz Meslek Analizi dersi kapsamında teknik gezi için Yıldız Teknik Üniversitesi TeknoPark’taydılar. Öğrencilerimize gezi boyunca eşlik eden İş Geliştirme Birimi Asistanı Batur YALÇIN TeknoPark’ın birimlerini gezdirirken günümüze kadar yapılan projelerin neler olduğu, nasıl çalıştığı hakkında bilgi verdi.

Moda Tasarımı Programı

Moda Tasarımı Programı 2. sınıf öğrencilerimiz Meslek Analizi dersi kapsamında giyim firması GUSTO’ya ziyaret gerçekleştirdi. Gezide öğrencilerimiz, meslek hakkında detaylı bilgi edinip sektörün ihtiyaçları ve beklentileri ile ilgili tecrübe sahibi oldular. 

Optisyenlik Programı

“Mesleğimi Tanıyorum” kapsamında Beta Optik Cam Fabrikası İş Geliştirme Müdürü Gökhan Telli Optisyenlik Programı 2. sınıf öğrencilerimizle buluştu ve optik sektörünün bir dalı olan cam üretim alanını tanıtan bir seminer gerçekleştirdi.

Bilgisayar Programcılığı Programı

UBİT Bilgi Teknolojileri Enerji ve Danışmanlık Şirketinin Ar-Ge Direktörü Hasan CİVELEK, Meslek Analizi dersi kapsamında Bilgisayar Programcılığı Programı öğrencilerimizle buluştu. Programcılığın sektördeki gerekliliklerinden bahseden konuğumuz, çalışma hayatı boyunca edindiği deneyimleri öğrencilere aktardı.

Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı

Meslek Analizi dersi kapsamında Marriot Hotel İstanbul Asia Önbüro Şefi Sn. Furkan Murat KIYAK, Turizm ve Seyahat Hizmetleri Programı öğrencilerimiz ile buluştu ve sektörde kariyer planı yapan öğrencilerimize başarılı olmaları için sektör ile ilgili detaylar ve tecrübeleri doğrultusunda kariyer planlama hakkında bilgilendirme yaptı.

Grafik Tasarımı Programı

Meslek Analizi Dersi kapsamında Grafik Tasarımı Programı öğretim görevlilerimiz eşliğinde öğrencilerimiz Demirören Holding bünyesinde ulusal platformda yayın yapan Hürriyet Gazetesi’ni ziyaret ettiler ve Celal KORKUT’tan gazetenin genel iş akışı, tasarım süreci, yayın, reklam ve pazarlama birimleri, Hürriyet Dijital hakkında detaylı bilgi edindiler.

Bilgisayar Programcılığı Programı
Meslek Analizi dersi kapsamında YCP Bilgi Teknolojilerinden Makine Öğrenmesi Araştırmacısı Önder DEMİRTAŞ, Bilgisayar Programcılığı Programı öğrencilerimizle buluştu. Mesleki tecrübelerini, sektörün beklentilerini ve mezuniyet sonrası iş hayatında öğrencileri neler beklediğini aktaran DEMİRTAŞ, öğrencilerin kendilerini daha iyi nasıl geliştirebilecekleri konusunda da tavsiyelerde bulundu.

Sağlık Kurumları İşletmeciliği – Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı

“Mesleğimi Tanıyorum” kapsamında Esteworld Hastanesi İnsan Kaynakları Müdürü Nalan GÜRÇAY, Sağlık Kurumları İşletmeciliği ve Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programımız birinci ve ikinci öğretim öğrencilerimizle buluştu. Seminerde, öğrencilerimizle sağlık yönetimi mesleği hakkında detayları paylaştı ve öğrencilerimize sektörün ihtiyaçları hakkında bilgi verdi.

Mekatronik Programı

Meslek Analizi Dersi kapsamında Evakim A.Ş. Teknik Müdürü Emre ERCAN Mekatronik Programı öğrencilerimizle buluştu. ERCAN, öğrencilerimizle meslek hayatında karşılaşacakları durumları ve sektörün onlardan beklentilerini paylaştı.

Optisyenlik Programı

“Mesleğimi Tanıyorum” kapsamında 7 farklı optik mağazalarının yöneticiliğini yapan Ahmet ERDOĞAN, Optisyenlik Programımız birinci ve ikinci öğretim öğrencilerimizle buluştu. Verdiği seminerde, öğrencilerimize Optisyenlik mesleği hakkında detayları paylaştı ve öğrencilerimize sektörün ihtiyaçları hakkında bilgi verdi.

Grafik ve Tasarım Programı

Grafik ve Web Tasarım Eğitmeni Köksal AKGÜN Grafik Tasarım Programımızın Meslek Analizi dersine katıldı  ve öğrencilerimize web tasarım, kurumsal kimlik tasarımı konulu seminer verdi. İnteraktif geçen seminerde, AKGÜN mesleki tecrübelerini paylaşarak öğrencilerimize sanat ve iş hayatı ile ilgili faydalı bilgiler verdi.

Adalet Programı

Adalet Programı 2. Sınıf öğrencilerimiz Meslek Analizi dersi kapsamında “Avukatlık Mesleği ve Avukat Katipliği Mesleklerinin Tanıtılması” konulu seminere katıldılar. Konuşmacı olan Avukat Seda Ekeryılmaz ve Avukat Katibi Hande Altınay seminerde sektörle ilgili deneyimlerini ve sektörün taleplerini öğrencilerimizle paylaştılar.

Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı
“Mesleğimi Tanıyorum” etkinlikleri kapsamında Derindere Hastanesi Kalite Müdürü Erhan KAHRAMAN, Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programımız birinci ve ikinci öğretim öğrencilerimizle buluştu. Verdiği seminerde, meslek ve sektör hakkında detayları anlattı ve ‘’Sağlık Hizmetlerinde Kalite ve Akreditasyon Süreçleri’’ hakkında bilgiler aktardı.

Optisyenlik Programı
“Mesleğimi Tanıyorum” kapsamında Alcon Firması Şube Müdürü Emre ÖZEN, Optisyenlik Programımız birinci ve ikinci öğretim öğrencilerimizle buluştu. Verdiği seminerde, öğrencilerimize Optisyenlik mesleği hakkında detayları paylaşırken kontakt lenslerle ilgili bilgiler aktardı.

Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı
“Mesleğimi Tanıyorum” etkinlikleri kapsamında Radyo ve Televizyon Programcılığı Programı öğrencilerimiz yönetmen ve editör Pınar KARAHAN ile buluştu. Öğrencilerimize mesleği anlatan ve sektördeki deneyimlerini paylaşan KARAHAN, aynı zamanda uygulamalı program çekimi ile öğrencilerimizle atölye çalışması yaptı.