Çocuk Hakları Sempozyumumuz Gerçekleşti

Yüksekokulumuz Adalet Programı ve Çocuk Gelişimi Programı tarafından düzenlenen, İstanbul Barosu, TOÇEV ve Ataşehir Belediyesi yetkililerinin ve uzman psikoloğun katıldığı “Çocuk Hakları Sempozyumu”nda, çocukların yaşam alanlarında maruz bırakıldığı sosyal ve ekonomik eksiklikler, hukuksal süreçler, sağlık hakları, psikolojik boyutlar ve yerel yönetimlerdeki çalışmalar ele alındı.

Dünya Çocuk Hakları Günü kapsamında düzenlenen sempozyumun açılış konuşmasını Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. H. Rıdvan YURTSEVEN yaptı. Konuşmasında, çocuk haklarının, dünya üzerindeki bütün çocukların doğuştan sahip olduğu, eğitim, sağlık, yaşama, barınma; fiziksel, psikolojik veya cinsel sömürüye karşı korunma gibi hakları kapsayan evrensel bir kavram olduğundan bahseden Yurtseven, bu konuda tüm yetkililerin desteğinin beklendiğini belirtti.

Sempozyumun konuşmacıları arasında, İstanbul Barosu Çocuk Hakları Merkez Başkanı Av. Aşkın TOPUZLUOĞLU, TOÇEV Genel Müdürü Bade TAKAZOĞLU, Ataşehir Bel. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Eğitim Koordinatörü Utku ÇAKMAK, Uzman Klinik Psikolog Kübra KALKIŞIM, Adalet Programı Öğr. Gör. Volkan YALÇINKAYA yer aldı.

.