Ataşehir Adıgüzel MYO 2019 – 2020 – Öğrenci Toplulukları

Öğrencilerimiz topluluklarını seçti. Çocuk Gelişimi, Gezi ve Kampçılık, Kitap ve Kütüphane, Sanat, Sivil Havacılık, Teknoloji, Toplumsal Duyarlılık, Yabancı Diller ve Kültür Toplulukları ile 2 gün süren ‘’Öğrenci Toplulukları Tanıtım Günleri”ni gerçekleştirdik.

Topluluklara yoğun katılımın ve ilginin olduğu tanıtım günlerinde,

Çocuk Gelişimi Topluluğu, Köy Okullarına Yardım Projelerini tanıttılar. Projede, ihtiyaç sahibi öğrenciler için kırtasiye malzemeleri topladılar. Çocuk oyunları hakkında öğrencilere uygulamalı bilgiler verdiler.

Gezi ve Kampçılık Topluluğu; kamp malzemelerinden oluşturdukları stantları ile hem ürünler hakkında bilgi verdiler hem de  gençleri “Geziyorum” mottosuyla doğaya davet ettiler.

Kitap ve Kütüphane Topluluğu, öğrencilerimize okumak üzere kitap verdiler. 2 gün boyunca sosyal medya hesaplarında kitap önerilerinde bulundular.

Yoğun ilgi gören Sanat Topluluğu, gitar ve keman ile birlikte canlı performans sergilediler. Öğrenciler karaoke yaparak topluluğa yoğun ilgi gösterdiler.

Sivil Havacılık Topluluğu, simülasyon örnekleri yaparken aynı zamanda uçak içi anons ve önemlerini anlattılar.

Teknoloji Topluluğu, stantlarında 3D yazıcı kullanarak uygulamalar gerçekleştirdiler ve kendi yaptıkları mini aracı mobil telefonların bluetooth özelliğini kullanarak test ettiler.

Toplumsal Duyarlılık Topluluğu, her konuda farkındalık yaratmak için öğrencilerle birebir iletişime geçip yıl içinde düzenleyecekleri projeleri anlattılar.

Yabancı Diller ve Kültür Topluluğu, farklı ülkelerin kültürlerini tanıtırken Kore’den gelen misafir öğrencimizin karaoke performansı ile eğlenceli vakit geçirdiler.

Topluluklar yıl içerisinde yapacakları etkinliklerin hazırlıklarına şimdiden başladılar. Emek veren ve katılan tüm öğrencilerimize teşekkür ederiz.

Toplulukların etkinliklerini bekleyin…