Merhabalar, ben Yağmur Özkan. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı mezunuyum. Şuan Pegasus’ta Kabin Memuru olarak görev yapmaktayım. Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri programını isteyerek tercih ettim ve okurken de, stajımı yaparken de mezun olduktan sonra çalışırken de seçtiğim mesleğimden çok keyif almaktayım.

Mesleğimde İngilizce çok önemli olduğu için Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda bir yıl İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı’nda okudum. Hazırlık Sınıfında birinci olduğum için okul yönetimimiz beni Malta’ya göndermişti. Bu deneyim bana hem büyük bir motivasyon kaynağı, hem İngilizcemi geliştirme fırsatı sundu hem de farklı kültürden arkadaşlar edinmeme yardımcı oldu. Kabin Memuru olarak her gün İngilizce’nin önemini tekrar tekrar anladığımı belirtmek isterim. Bu nedenle Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programını seçmek isteyen tüm adaylara ve mezun olacak arkadaşlarıma İngilizcelerini geliştirmelerini öneririm.

Kabin Memuru olmadan önce İstanbul Yeni Havaalanı’nda THY Yer Hizmetlerinde çalıştım. Alanımla ilgili olarak uçuşun yanında yer hizmetleri ile ilgili de deneyim sahibi olma fırsatım oldu ve mesleğimi seçerken neyi yapmak isteyip neyi yapmak istemediğimi de anlamış oldum.

Sevdiğiniz mesleği yapmak, kendi düzeninizi oluşturmak, kazandığınız tecrübelerle kendinizi geliştirmek için öğrencilik zamanlarınızdan itibaren kendinize zaman ayırmanızı öneririm. Böylece hem alanınızda hem de alanınızı ilgilendiren farklı konularda da bilgi ve deneyim sahibi oluyorsunuz. İş hayatında en önemli kriterlerden birisinin bu olduğunu düşünüyorum. Hocalarınızdan, arkadaşlarınızdan ve çevrenizden kendinize ne kadar çok şey katarsanız geri dönüşünü göreceğinize inanıyorum.