Uzaktan Öğretim İle İlgili Duyuru

Covid-19 nedeni ile 3 hafta ara vermiş olduğumuz derslerimiz, 6 Nisan 2020 tarihinden itibaren uzaktan öğretim şeklinde yapılmaya devam edecektir. Yükseköğretim Kurulu’nun aldığı kararlar çerçevesinde teorik dersler uzaktan öğretim yöntemiyle, uygulamalı dersler ise yaz öğretimi şeklinde yapılacaktır. Tüm dersler uzaktan öğretim şeklinde verilmeyecektir. Uzaktan öğretim derslerini “ue.adiguzel.edu.tr” adresinden, “adinizsoyadiniz@student.adiguzel.edu.tr” uzantılı e-posta adresiniz ve şifreniz ile giriş yaparak izleyebileceksiniz. Giriş yapamayan öğrencilerimizin, öğrenci kimlik kartının görseliyle birlikte “bt@adiguzel.edu.tr” adresine mail atmaları gerekmektedir. Bunun dışında herhangi bir sorun yaşanması halinde öncelikle danışman öğretim elemanlarınız ile e-posta adresleri üzerinden iletişim kurmanız gerekmektedir.

Bu Süreçte Uyulması Gereken Hususlar Adım Adım Aşağıda Belirtilmiştir:

  • OBS (obs.adiguzel.edu.tr) sisteminden aldığınız tüm dersleri kontrol ediniz. Alttan aldığınız ya da başka programlardan aldığınız dersler var ise sistemden mutlaka bu dersleri de takip etmeniz gerekmektedir.
  • Sistemde programınızın ve sınıfınızın altında tanımlanmış dersler ile alttan aldığınız dersleri ve başka programlardan aldığınız dersleri kontrol ediniz. Uygulama gerektiren dersler uzaktan öğretim ile yapılmayacak olup sistemde tanımlanmamıştır. Danışman öğretim elemanlarınız ile e-posta adresleri üzerinden iletişim kurabilirsiniz.
  • Uygulamalı dersler ile ilgili öğretim süreçleri daha sonra açıklanacak program dâhilinde yaz öğretimi şeklinde yüz yüze yapılacaktır.
  • Ara sınavlar için öğretim elemanları tarafından sizlere verilecek olan ödev/projelerinizi yapmanız gerekmektedir. Ödev/proje konularınız ve teslim süreçleri dersinizin öğretim elemanı tarafından sizlere açıklanacaktır.
  • Yarıyıl sonu sınavları ise daha sonra açıklanacak takvime göre Yüksekokulumuzda gerçekleştirilecektir. Takvim web sayfamızdan duyurulacaktır.
  • Ders videolarınızın yanında sistemde bazı ders dokümanları ve bilgiler mevcuttur, bunlardan da sorumlu olduğunuzu unutmayınız.
  • Hazırlık Sınıfı İngilizce dersleri uzaktan öğretim şeklinde yapılacak fakat dersler canlı ders şeklinde yapılacaktır. Dersler Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri saat 12.00’da başlayacak olup, gerekli linkler ve şifreler ders öncesinde cep telefonlarınıza mesaj olarak gönderilecektir.
  • 20 Nisan’dan itibaren açıklanacak program dâhilinde program öğretim elemanlarınız ile bilgisayar veya akıllı tablet/telefon üzerinden canlı danışmanlık saatleri yapabileceksiniz. Gerekli bilgilendirmeyi ve ilgili ders linklerini öğretim elemanlarınız “adinizsoyadiniz@student.adiguzel.edu.tr” e-posta adresiniz üzerinden yapacaktır.
  • Yüksekokulumuzun yapacağı duyurulardan en kısa sürede haberdar olabilmeniz için tüm sosyal medya hesaplarımızı düzenli olarak takip etmeniz gerekmektedir.