Merhabalar, ben Emine Çavdar. Adalet Programı mezunuyum. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu ile olan hikayemi tercih sürecimden itibaren paylaşmak isterim.
Tercih sürecinde uzun araştırmalar yaptım ve sonucunda Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Adalet Programını tercih ettim ve yerleştim. Meslek Yüksekokulumuzu tercih etmemdeki en büyük etken akademik kadronun yetkinliği ve gerçekleştirilen etkinlikler oldu. Etkinlikler sadece sosyal alanlarda değil özellikle sektörel ve akademik olarak da bizi çok geliştirdi. Adalet Programı olarak İstanbul Adliyesi’ne gerçekleştirilen gezilerin ve gerçek duruşma deneyimlerinin öğrencilere henüz eğitim hayatında çok ilham verdiğini söyleyebilirim. Çünkü gelecekte nasıl bir ortamda çalışacağımız, nasıl bir sektörde olacağımızın en büyük deneyimini henüz öğrenciyken yaşıyorduk. Ayrıca sektörel iş birlikleri sayesinde stajımızı da tamamladık. Ben stajımı İstanbul Adliyesi’nde yaptım ve iş hayatının tüm detaylarını stajımda görmeye başladım. Stajım bittiğinde kendimi iş hayatına daha hazır hissediyordum.
İşimi hala ilk günkü heyecan ve sevgiyle yapıyorum. Mesleğinizi seçerken size uygun olup olmadığına ve programın size sunduğu imkanlara kendinizi geliştirebileceğiniz alanları araştırmanız gerektiğine inanıyorum. Tüm bu adımları gerçekleştirirseniz başarı sizinle olacaktır.