Çarşamba Toplantıları

“Çarşamba Toplantıları” etkinliğimiz kapsamında Lojistik- Dış Ticaret Programı Öğr. Gör. Fikret Cankar “Uluslararası Pazarlarda Joint-Venture Kavramı” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Akademik ve idari kadromuz ile öğrencilerimizin katılım gerçekleştirdiği konuşmada uluslararası pazarın tanımı, kapsamı, önemi, uluslararası pazarlara girerken dikkat edilecek noktalar, ortak girişimin dünyadaki ve Türkiye’deki tarihi gelişimi, oluşturulma nedenleri, ortak girişim türleri, stratejileri ve başarısızlık nedenleri hakkında detaylı bilgi verildi.

“Çarşamba Toplantıları” etkinliğimiz kapsamında Bilgisayar Programcılığı Programı Öğr. Gör. Kadriye BEKTAŞ “Sanal Gerçeklik Gerçek Mi?” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Akademik ve idari kadromuz ile öğrencilerimizin katılım gerçekleştirdiği konuşmada sanal gerçeklik teknolojilerinin kullanım alanları, cihazları, geliştirme platformları ve Türkiye’deki sanal gerçeklik merkezleri hakkında detaylı bilgi verildi.

“Çarşamba Toplantıları” etkinliğimiz kapsamında Lojistik Programı Başkanı Öğr. Gör. Özhan GÖRÇÜN “Eski Eserlerin Koruma Amaçlı Taşıma ve Operasyon Süreçleri Üzerine Başarılı bir Uygulama: Hasankeyf” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Akademik ve idari kadromuz ile öğrencilerimizin katılım gerçekleştirdiği konuşmada Hasankeyf hakkında detaylı bilgi verildi.

“Çarşamba Toplantıları” etkinliğimizde Çocuk Gelişimi Programı Öğr. Gör. Çemen SARCAN “Oyunun Gücü” başlıklı konuşmasını gerçekleştirdi. Akademik ve idari kadromuz ile birlikte öğrencilerimizin de katılım gösterdiği interaktif etkinlikte oyunun çocuğun gelişimindeki öneminden bahsedildi.

Meslek Yüksekokulumuzda “Çarşamba Toplantıları” Yüksekokul Müdürümüz Prof. Dr. H. Rıdvan YURTSEVEN’in “Slow Food” başlıklı konuşması ile başladı. Akademik ve idari kadromuz ile öğrencilerimizin katılım gerçekleştirdiği bu haftaki konuşmada Slow Food’un ortaya çıkışı, tarihçesi, gelişimi ve içeriği hakkında detaylı bilgi verildi.