Burslar ve Ücretler

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

Birinci Öğretim Programları 19.000 (KDV Dahil)
İkinci Öğretim Programları 18.000 (KDV Dahil)
İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı* 19.000 (KDV Dahil)

T.C. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Öğretim Ücretleri ve Taksit Tabloları için tıklayınız>

2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılında Meslek Yüksekokulumuza ÖSYS Sonucunda Yerleşen Öğrencilerin Kesin Kayıt İşlemleri

Meslek Yüksekokulumuzu tercih ederek yerleşen öğrencilere Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Burs Yönergesi kapsamında verilen burslar aşağıdadır.

Burslu olarak yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs karşılıksız olup tercih ve eğitime destek bursu eğitim-öğretim süresince devam eder. Başarı bursu ise bir yıl olup verilen burslar sadece öğretim ücretini kapsar. Barınma, beslenme, ulaşım vb. giderler burs kapsamı dışındadır.

ÖSYM BURSU

ÖSYM tarafından Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere verilen ve sadece öğretim ücretini karşılayan burslardır.

TERCİH BURSU

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu programlarına ÖSYM bursu ile yerleşememiş ve tam ücretli programları 1., 2., 3., 4. ve 5. sırada tercih eden ve kaydolan öğrencilere sağlanan burstur. Burs oranı % 25 ‘tir.

EĞİTİME DESTEK BURSU

Eğitime Destek Bursu: Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu programlarına kaydını yaptıracak öğrencilere aşağıda belirlenen oranlarda burs sağlanır.

DÖNEM BAŞARI BURSU

Dönem Başarı Bursu: İkinci yarıyılın sonunda başarısız dersi bulunmayan ve genel not ortalaması en az 3,50 olan öğrencilere sağlanan burslardır. Burs oranları aşağıdaki şekildedir.

a) 3,50-3,59 % 30

b) 3,60-3,69 % 40

c) 3,70-3,79 % 50

d) 3,80-3,89 % 60

e) 3,90-4.00 % 70

 

İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK SINIFI İÇİN SAĞLANAN BURSLAR

*İsteğe bağlı hazırlık sınıfına kaydolacak öğrencilere; programların burs oranına bakılmaksızın %50 Mütevelli Heyet Bursu verilir.

T.C. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Burs ve Ödül Yönergesi İçin Tıklayınız>>

KAYIT İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER:

(EKSİK BELGE İLE KAYIT YAPILMAMAKTADIR)

•             2019 ÖSYS Sonuç Belgesi: İnternet üzerinden çıktısı alınacaktır.

•             Diploma: Kayıt esnasında lise diplomasının aslı veya geçici mezuniyet belgesinin aslı getirilmelidir. Lise diploması yerine “Geçici Mezuniyet Belgesi” dışında hiçbir belge kabul edilmemektedir. Diploma kayıp ise mezun olunan okuldan yeni tarihli “Kayıp Belgesi” getirilmelidir.

•             Nüfus Cüzdanın Aslı ve Fotokopisi: Fotokopisine “Aslı gibidir” onayı yapılarak Nüfus Cüzdanının Aslı geri iade edilecektir.

•             Fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş 4,5cm X 6 cm ebadında 6 Adet Fotoğraf. Fotoğrafların arka yüzüne öğrencinin adı ve soyadını açık olarak tükenmez kalemle yazılacaktır. Polaroid ve fotokopi resim kabul edilmeyecektir.

•             İkametgâh Belgesi: Muhtarlık, Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak adres bilgilerini gösterir belge veya öğrenci işlerinden alınarak doldurulacak “Adres Beyan Dilekçesi ”.

•             Askerlik Durumu: Askerlik çağındaki öğrencilerden kayıt esnasında Askerlik durumuna ilişkin beyan formu alınır.

•             Öğrenci Bilgi Formu: Kayıt esnasında öğrenci işlerinden alındıktan sonra doldurularak kayıt için istenen belgelere eklenecektir.

•             Öğrenim Ücreti Dekont Sureti: Kayıt esnasında Mali İşler Biriminden alınacaktır.

•             Sabıka Kaydı ( Adli Sicil Kaydı)(Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı için)

•             Sağlık Raporu ( Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı için ) Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı için Sağlık Raporu alınacak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkili sağlık kuruluşları için tıklayınız

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:

•             Adayların, kayıt için bizzat başvurmaları gerekir. Posta ile kayıt yapılmaz. Haklı ve geçerli mazereti olanlar bunu belgeledikleri takdirde vekâlet yoluyla kayıt olabilirler.

•             Kayıt için ASLI istenilen belgelerin Sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecektir.

•             Eksik belge ile kayıt yapılmayacaktır.

•             Belirtilen yasal kayıt süresi içerisinde başvuruda bulunmayanlar, bu haklarından vazgeçmiş sayılırlar.

ÖĞRENİM ÜCRETİNİ ÖDEME YÖNTEMLERİ

Öğrenim ücreti Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu tarafından ilan edilen bankanın/ kurumun prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi ve kredili mevduat hesabı açılması veya kredi kartı ile ödenmesi  koşuluyla kesin kayıt esnasında % 25 peşin, kalan bakiye 8 eşit taksitte her ayın en geç 5. İş gününde tahsil edilir. Kesin kayıt sırasında öğretim ücretinin tamamının peşin olarak ödenmesi halinde tam ücretli, %25 burslu ve %50 burslu yerleşen öğrencilere %5 peşin ödeme indirimi uygulanır.

  • Kredili Mevduat Hesabı Açtırmada istenen Gerekli Belgeler için tıklayınız>>
  • Mail Order ödeme formu için tıklayınız>>
  • T.C. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu 2019-2020 Öğretim ücretleri ve Taksit Tabloları için tıklayınız>>
  • YÖK’nun aldığı karar gereği Öğretim Ücretleri Nakit olarak tahsil edilememektedir. Bu nedenle kayıt sırasında kurumumuz bünyesinde hizmet verecek olan Banka Gişesinden Yüksekokulumuz hesaplarına ücretinizi ödeyerek dekontunuzla birlikte Mali İşler Birimi’ne başvurmanız gerekmektedir.

ALTERNATİFBANK           TR97 0012 4000 0056 1679 7000 01

QNB FİNANSBANK        TR43 0011 1000 0000 0064 0499 98

İŞ BANKASI        TR97 0006 4000 0011 2260 3189 38

YAPI KREDİ BANKASI      TR54 0006 7010 0000 0092 2385 60

BANKA BİLGİLERİ

Bankadan Havale / EFT işlemlerinde açıklama kısmına Öğrencinin Adı Soyadı ve TC Kimlik Numarası yazılmalıdır