Burs Ücret ve Evraklar

Adalet Programı ve Adalet İ.Ö. Programı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Ek Tercih Dönemi Ücret Bilgisi İçin Tıklayınız.

Bilgisayar Programcılığı Programı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı  İkinci Ek Tercih Dönemi Ücret Bilgisi İçin Tıklayınız.

Mekatronik Programı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Ek Tercih Dönemi Ücret Bilgisi İçin Tıklayınız.

Optisyenlik Programı ve Optisyenlik İ.Ö. Programı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Ek Tercih Dönemi Ücret Bilgisi İçin Tıklayınız.

Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Ek Tercih Dönemi Ücret Bilgisi İçin Tıklayınız.

İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı İkinci Ek Tercih Dönemi Ücret Bilgisi İçin Tıklayınız.

 

İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK SINIFI İÇİN SAĞLANAN BURSLAR

 • %100 Burslu Öğrenciler hariç, İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfına kayıt olan öğrencilerin mevcut bursları geçerli sayılacaktır.
 • İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfına kayıt olan %100 Burslu Öğrenciler, Öğrenim ücretinin %30’nu ödeyecektir.
 • Ücretli Öğrenciler İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı Öğrenim ücretinin tamamını ödeyecektir.
 • 1.2.3. Sırada tercih ederek yerleşen öğrencilere %60, 4 ve 5. sırada tercih ederek yerleşen öğrencilere %55 Mütevelli Heyet Tercih İndirimi verilecektir.

 

2021-2022 Eğitim-Öğretim Yılında Meslek Yüksekokulumuza İkinci Ek Tercihler Sonucunda Yerleşen Öğrencilerin Kesin Kayıt İşlemleri

Meslek Yüksekokulumuzu tercih ederek yerleşen öğrencilere Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Burs Yönergesi kapsamında verilen burslar aşağıdadır.

Burslu olarak yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs karşılıksız olup tercih ve eğitime destek bursu eğitim-öğretim süresince devam eder. Başarı bursu ise bir yıl olup verilen burslar sadece öğretim ücretini kapsar. Barınma, beslenme, ulaşım vb. giderler burs kapsamı dışındadır.

EK YERLEŞTİRME TERCİH BURSU

2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında;

a) Meslek Yüksekokulumuzu İkinci Ek Yerleştirmede tercih eden öğrencilerimize;

1-2-3. sırada tercih ederek yerleşen öğrencilere %60 Mütevelli Heyet Bursu,

4 ve 5. sırada tercih ederek yerleşen öğrencilere %55 Mütevelli Heyet Bursu verilecektir.

b) Birden fazla burs kazanan öğrenciler kazandıkları burslardan kendilerine en çok yarar sağlayacak olanı seçecek şekilde bir tanesinden yararlanabilirler ve burslar birleştirilemez.

c) Verilen burslar azami öğrencilik süresince (4 yıl) devam eder (%100 burslu öğrenciler hariç).

d) Verilen burslar 2021 YKS ikinci ek yerleştirme tercihlerinde geçerlidir.

e) (%100 burslu öğrenciler hariç) öğrencilerin isteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfına kayıt olmaları halinde öğrencilerin mevcut burslarının geçerli olacaktır.

ÖSYM BURSU

ÖSYM tarafından Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere verilen ve sadece öğretim ücretini karşılayan burslardır.

EĞİTİME DESTEK BURSU

Eğitime Destek Bursu: Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu programlarına kaydını yaptıracak öğrencilere aşağıda belirlenen oranlarda burs sağlanır.

DÖNEM BAŞARI BURSU

Dönem Başarı Bursu: İkinci yarıyılın sonunda başarısız dersi bulunmayan ve genel not ortalaması en az 3,50 olan öğrencilere sağlanan burslardır. Burs oranları aşağıdaki şekildedir.

 1. a) 3,50-3,59 % 30
 2. b) 3,60-3,69 % 40
 3. c) 3,70-3,79 % 50
 4. d) 3,80-3,89 % 60
 5. e) 3,90-4.00 % 70

T.C. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Burs ve Ödül Yönergesi İçin Tıklayınız>>

ÖĞRENİM ÜCRETİNİ ÖDEME YÖNTEMLERİ

 • Ücretlere KDV Dahil Değildir
 • Tam ücretli ve %50 burs arasında olan öğrencilere;  yıllık ücretin tamamının Akademik Yılbaşında peşin ödenmesi halinde %5 Peşin indirimi uygulanacaktır.  (Banka nakit ödeme veya Kredi Kartı tek çekim)
 • Vadeli ödemelerde Bonus, World, Maxsimum, Finansbank, HSBC Kredi Kartlarına taksit uygulaması yapılır.
 • Öğrenim ücreti Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu tarafından ilan edilen bankanın/ kurumun prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi ve kredili mevduat hesabı açılarak taksit uygulaması yapılır.
 • Vadeli Ödemelerde %25 peşinat; havale, EFT veya kredi kartına tek çekim olarak,  kalan tutar 8 eşit taksit olarak uygulanır.
 • Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere verilen burs yalnızca eğitim-öğretim ücretini kapsar. Burslardan veya İndirimlerden yalnızca biri geçerlidir.
 • Ödeme esnasında dekontlara öğrencinin adı, soyadı ve T.C. kimlik numarasının yazılması gerekmektedir.
 • Öğrenim ücretleri ve ödeme yöntemleri, her yıl Mütevelli Heyet tarafından ekonomik koşullara göre yeniden belirlenip akademik yılbaşında ilan edilir.
 • Ücretler 2021-2022 Eğitim Öğretim Dönemi için olup, 1 yıllık eğitim bedeli karşılığıdır.