Burslar ve Ücretler

2020 – 2021 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ EN KISA ZAMANDA YAYINLANACAKTIR.

 

2019-2020 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÖĞRENİM ÜCRETLERİ

Birinci Öğretim Programları 19.000 (KDV Dahil)
İkinci Öğretim Programları 18.000 (KDV Dahil)
İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı* 19.000 (KDV Dahil)

2020-2021 Eğitim-Öğretim Yılında Meslek Yüksekokulumuza ÖSYS Sonucunda Yerleşen Öğrencilerin Kesin Kayıt İşlemleri

Meslek Yüksekokulumuzu tercih ederek yerleşen öğrencilere Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Burs Yönergesi kapsamında verilen burslar aşağıdadır.

Burslu olarak yerleştirilen öğrencilere sağlanan burs karşılıksız olup tercih ve eğitime destek bursu eğitim-öğretim süresince devam eder. Başarı bursu ise bir yıl olup verilen burslar sadece öğretim ücretini kapsar. Barınma, beslenme, ulaşım vb. giderler burs kapsamı dışındadır.

ÖSYM BURSU

ÖSYM tarafından Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu burslu programlarına yerleştirilen öğrencilere verilen ve sadece öğretim ücretini karşılayan burslardır.

EĞİTİME DESTEK BURSU

Eğitime Destek Bursu: Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu programlarına kaydını yaptıracak öğrencilere aşağıda belirlenen oranlarda burs sağlanır.

DÖNEM BAŞARI BURSU

Dönem Başarı Bursu: İkinci yarıyılın sonunda başarısız dersi bulunmayan ve genel not ortalaması en az 3,50 olan öğrencilere sağlanan burslardır. Burs oranları aşağıdaki şekildedir.

 1. a) 3,50-3,59 % 30
 2. b) 3,60-3,69 % 40
 3. c) 3,70-3,79 % 50
 4. d) 3,80-3,89 % 60
 5. e) 3,90-4.00 % 70

 

İSTEĞE BAĞLI HAZIRLIK SINIFI İÇİN SAĞLANAN BURSLAR

**%100 Burslu Öğrenciler hariç, İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfına kayıt olan öğrencilerin mevcut bursları geçerli sayılacaktır.

*İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfına kayıt olan %100 Burslu Öğrenciler,Öğrenim ücretinin %30’nu Ödeyecektir.

*Ücretli Öğrenciler İsteğe bağlı İngilizce hazırlık sınıfı Öğrenim ücretinin tamamını ödeyecektir.

T.C. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Burs ve Ödül Yönergesi İçin Tıklayınız>>

KAYIT İÇİN GEREKLİ OLAN BELGELER:

(EKSİK BELGE İLE KAYIT YAPILMAMAKTADIR)

 • 2020 ÖSYS Sonuç Belgesi: İnternet üzerinden çıktısı alınacaktır.
 • Diploma: Kayıt esnasında lise diplomasının aslı veya geçici mezuniyet belgesinin aslı getirilmelidir. Lise diploması yerine “Geçici Mezuniyet Belgesi” dışında hiçbir belge kabul edilmemektedir. Diploma kayıp ise mezun olunan okuldan yeni tarihli “Kayıp Belgesi” getirilmelidir.
 • Nüfus Cüzdanın Aslı ve Fotokopisi: Fotokopisine “Aslı gibidir” onayı yapılarak Nüfus Cüzdanının Aslı geri iade edilecektir.
 • Fotoğraf: Son altı ay içinde çekilmiş 4,5cm X 6 cm ebadında 6 Adet Fotoğraf. Fotoğrafların arka yüzüne öğrencinin adı ve soyadını açık olarak tükenmez kalemle yazılacaktır. Polaroid ve fotokopi resim kabul edilmeyecektir.
 • İkametgâh Belgesi: Muhtarlık, Nüfus Müdürlüğü’nden alınacak adres bilgilerini gösterir belge veya öğrenci işlerinden alınarak doldurulacak “Adres Beyan Dilekçesi ”.
 • Askerlik Durumu: Askerlik çağındaki öğrencilerden kayıt esnasında Askerlik durumuna ilişkin beyan formu alınır.
 • Öğrenci Bilgi Formu: Kayıt esnasında öğrenci işlerinden alındıktan sonra doldurularak kayıt için istenen belgelere eklenecektir.
 • Öğrenim Ücreti Dekont Sureti: Kayıt esnasında Mali İşler Biriminden alınacaktır.
 • Sabıka Kaydı ( Adli Sicil Kaydı) (Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı için)
 • Sağlık Raporu ( Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı için ) Sivil Havacılık Kabin Hizmetleri Programı için Sağlık Raporu alınacak Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından yetkili sağlık kuruluşları için tıklayınız

KAYITLA İLGİLİ ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Adayların, kayıt için bizzat başvurmaları gerekir. Posta ile kayıt yapılmaz. Haklı ve geçerli mazereti olanlar bunu belgeledikleri takdirde vekâlet yoluyla kayıt olabilirler.
 • Kayıt için ASLI istenilen belgelerin Sureti veya fotokopisi kabul edilmeyecektir.
 • Eksik belge ile kayıt yapılmayacaktır.
 • Belirtilen yasal kayıt süresi içerisinde başvuruda bulunmayanlar, bu haklarından vazgeçmiş sayılırlar.

ÖĞRENİM ÜCRETİNİ ÖDEME YÖNTEMLERİ

 • Ücretlere %8 KDV Dahildir.
 • Tam Ücretli, %25 ve %50 Burslu Öğrenciler Yıllık Ücretin tamamının Akademik Yılbaşında peşin ödenmesi halinde %5 Peşin indirimi uygulanacaktır.
 • Vadeli ödemelerde Bonus, World, Maxsimum, Finansbank, HSBC Kredi Kartlarına taksit uygulaması yapılır.
 • Öğrenim ücreti Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu tarafından ilan edilen bankanın/ kurumun prosedürlerine uygun kredili sözleşme düzenlenmesi ve kredili mevduat hesabı açılarak taksit uygulaması yapılır.
 • Vadeli Ödemelerde %25 Peşin kalan tutar 8 eşit taksit uygulanır.
 • Burslu programlara yerleştirilen öğrencilere verilen burs yalnızca eğitim-öğretim ücretini kapsar. Burslardan veya İndirimlerden yalnızca biri geçerlidir.
 • Ödeme esnasında dekontlara öğrencinin adı, soyadı ve T.C. kimlik numarasının yazılması gerekmektedir.
 • Öğrenim ücretleri ve ödeme yöntemleri, her yıl Mütevelli Heyet tarafından ekonomik koşullara göre yeniden belirlenip akademik yılbaşında ilan edilir.
 • Ücretler 2020-2021 Eğitim Öğretim Dönemi için olup, 1 Yıllık Eğitim bedeli karşılığıdır.

 

KAYIT YENİLEME

 1-) PEŞİN ÖDEME SEÇENEKLERİ

a-) KREDİ KARTI İLE ONLINE ÖDEME:

Bonus, Card Finans, Maximum, World,  özellikli kredi kartları ile;  https://onlinekayit.adiguzel.edu.tr adresi üzerinden TCKN ve öğrenci numarasıyla mali kayıt işlemi tek çekim olarak gerçekleştirilebilmektedir.

b-) KREDİ KARTI İLE MALİ İŞLER BİRİMİNDEN ÖDEME:

Bonus, Card Finans, Maximum, World,  özellikli kredi kartları ile mali kayıt işlemi tek çekim olarak gerçekleştirilebilmektedir.

c-) BANKA ARACILIĞIYLA:

Alternatifbank Ataşehir Tic. Şubesi,

Yapı Kredi Bankası Ataşehir Şubesi,

Qnb Finansbank keyap Dudullu Şubesi

İş Bankası Ataşehir Şubelerinden,

MALİ İŞLER BİRİMİ tarafından teyidi verilen ücretler için TCKN ve Öğrenci Adı Soyadı ile ödeme yapılarak mali kayıt işlemi gerçekleştirilebilmektedir.

2-) TAKSİTLİ ÖDEME SEÇENEKLERİ:

  a-) KREDİ KARTI İLE ONLINE ÖDEME:

Bonus, Card Finans, Maximum, World,  özellikli kredi kartları ile;

https://onlinekayit.adiguzel.edu.tr  adresi üzerinden TCKN ve öğrenci numarasıyla mali kayıt işlemi 8 eşit taksitte gerçekleştirilebilmektedir.

b-) KREDİ KARTI İLE MALİ İŞLER BİRİMİNDEN ÖDEME:

Bonus, Card Finans, Maximum, World,  özellikli kredi kartları ile mali kayıt işlemi %25 peşinat tek çekim, kalan tutar 8 eşit taksitte gerçekleştirilebilmektedir.

 c-) BANKA ARACILIĞIYLA ÖĞRENCİ OKUL ÖDEMESİ (KMH HESABI):

       QNB Finansbank Keyap Dudullu Şubesi ve Alterntifbank Ataşehir Şubelerinden MALİ İŞLER BİRİMİ tarafından hazırlanan ödeme planı ve bankanın talep ettiği şartları sağlayan ödeme velisi ile %25 peşinat kalan tutar için (KMH öğrenci okul taksiti) vadeli mali kayıt işlemi başvurusu yapılabilmektedir.

 • Kredili Mevduat Hesabı Açtırmada istenen Gerekli Belgeler için tıklayınız>>
 • Mail Order ödeme formu için tıklayınız>>
 • YÖK’nun aldığı karar gereği Öğretim Ücretleri Nakit olarak tahsil edilememektedir. Bu nedenle kayıt sırasında kurumumuz bünyesinde hizmet verecek olan Banka Gişesinden Yüksekokulumuz hesaplarına ücretinizi ödeyerek dekontunuzla birlikte Mali İşler Birimi’ne başvurmanız gerekmektedir.

BANKA BİLGİLERİ

Bankadan Havale / EFT işlemlerinde açıklama kısmına Öğrencinin Adı Soyadı ve TC Kimlik Numarası yazılmalıdır