Ben Berhan Kalkan. 2019 yılında Mekatronik Programından mezun oldum. Çoğu arkadaşım mezun olduktan sonra direkt sektörde çalışmaya başladı, bense akademik yolculuğuma devam etmeye karar verdim.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda Mekatronik Programında okurken eğitimimi 4 yıla tamamlamaya karar vermiştim. Meslek Yüksekokulumuzun bizlere bu konudaki desteği oldukça fazlaydı. Bizim için düzenlenen Dikey Geçiş Sınavı ile ilgili bilgilendirme seminerlerine katıldım. Bu seminerler önümde çizeceğim yol için oldukça yararlı oldu. Karar vermemde, önümde nasıl bir sınav olacağına ve neler yapmam gerektiğine karar vermemi sağladı. Dikey Geçiş Sınavına girdim ve Türkiye 3.144’sü oldum. Bu başarımda hocalarımın ve Meslek Yüksekokulumuzun DGS düşünen öğrencilere yardımı oldukça önemlidir. Şimdi tam burslu olarak İstanbul’da bir vakıf üniversitesinde Elektrik Elektronik Mühendisliği okuyorum.

Mekatronik Programında okuyan arkadaşlarıma; mezun olduktan sonra direkt sektörde çalışsalar da Dikey Geçiş Sınavı ile eğitim hayatlarına devam etseler de mutlaka kendilerini her alanda geliştirmelerini öneririm. Akademik olarak ilerlemek istiyorsanız hocalarımızla görüşüp neler yapabileceklerinizi henüz öğrenciyken planlayabilirsiniz. Geleceğinizi eğitim hayatınıza başladığınızda planlarsanız başarı size daha yakın olacaktır.