Merhaba, ben Optisyenlik Programı mezunu Banu Kuru. 2019 yılında Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’ndan mezun olduktan sonra Ordu’da Akyazı Optik’te Mesul Müdür olarak çalışmaya başladım ve şuan hala aynı firmada iş hayatıma devam ediyorum.

Optisyenlik Programını tercih etme sürecimden başlayarak eğitim ve kariyer hayatımı sizlerle paylaşmak isterim. Optisyenlik Programı’nın içeriğini, çalışma alanlarını bilmeyerek tercihte bulunmuştum. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik Programını tercih edip, yerleştikten sonra bu tercihimin bana çok uygun olduğunu fark ettim. Dersleri severek takip ettim. Direkt sektöre yönelik bir program olduğu için “Girişimcilik” dersinin bizler için çok yararlı olduğunu şuan meslek hayatımdaki deneyimlerimden de görüyorum. Girişimcilik dersinde gördüğümüz püf noktalar iş hayatımda gerçekten yardımcı oluyor.

Öğrencilik hayatımda staj yaparak ilk kez Optisyenlik alanında sektörde aktif olarak görev aldım, yapılan stajın ileriki iş hayatımızda çok etkili ve yardımcı olduğunu düşünüyorum. Optisyenlik Programını seçecek olan ve de programda okuyan arkadaşlarıma stajlarında meslek bilgilerini geliştirmelerini ve öğrenebildikleri tüm detayları öğrenmelerini tavsiye ederim.

Optisyenlik oldukça saygın ve beni çok mutlu eden bir meslek. Bu mesleği seçtiğim için çok şanslı olduğumu düşünüyorum.