Ataşehir Adıgüzel MYO’da Öğrenci Olmak

Sektör ve Kariyer Odaklı

Öğrencilerimiz, sektör deneyimi olan yöneticiler ve uzmanlardan eğitim alma ve onlarla çalışma fırsatı bulurlar.

 

Sektörün Önde Gelen Firmaları ile Eğitim İş Birlikleri

140’ı aşkın firma ile eğitim iş birliği kapsamında öğrencilerimiz staj ve istihdam imkânlarına sahiptir.

 

Ulaşılabilir Fiyatlar ve Merkezi Konum

Öğrencilerimiz, ulaşılabilir fiyatlarla okulumuza kaydolup, Ataşehir’in finans merkezi olması avantajından faydalanır ve bu bölgedeki şirketlerde staj ve iş imkânı bulurlar.

 

Teknolojik Altyapı İle Pratiğe Dayalı Eğitim

Öğrencilerimiz, teknolojik altyapısı yüksek, her türlü laboratuvar ve ekipman ihtiyacı karşılanmış modern bir binada eğitim alırlar.

 

Zenginleştirilmiş Müfredat

21. Yüzyıl yetkinliklerini kapsayacak şekilde planlanmış müfredatımızda;

Meslek Seminerleri ve Meslek Okumaları derslerinin de içinde bulunduğu sektöre ve mesleğe yönelik uygulama ağırlıklı derslerin yanı sıra; Hayvan Hakları, İnsan Hakları, gibi kültürel alt yapı dersleri ve 21. Yüzyıl Yetkinlikleri dersi bulunmaktadır.

Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerimizin mesleki olduğu kadar kişisel gelişimlerine de önem vermekte, 21.Yüzyıl Becerileri dersini başarı ile tamamlayan öğrencilerine “21.Yüzyıl Becerileri” sertifikası verilmektedir.

 

ERASMUS+ İle Avrupa’da Eğitim ve Staj

Erasmus + kapsamında, bir akademik yıl içerisinde, öğrencilerimiz eğitimlerinin bir veya iki dönemini Avrupa Birliği üyesi bir ülkedeki anlaşmalı bir yükseköğretim kurumunda gerçekleştirme ya da staj yapma fırsatına sahip olurlar.

Hazırlık Sınıfı Birincisine Çeşitli Ödüller

Hazırlık sınıfında başarı sıralamasında dereceye giren öğrenciler yurt dışında dil eğitimi gibi yönetimin her yıl belirlediği çeşitli ödüller ile ödüllendirilmektedir.

 

Eğitim Boyunca ve Mezuniyet Sonrası Destek

Öğrencilerimize sadece eğitim hayatları süresince değil, mezuniyet sonrasında da destek olunmaktadır. Ön lisans eğitimlerinin ardından iş yaşamına katılmak isteyen öğrencilerimiz staj ve mezuniyet sonrası iş bulma konusunda desteklenirken, ön lisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencilerimize de DGS ile ilgili danışmanlık hizmeti verilmektedir. Müfredatımız DGS ile lisans programına geçişe uyumlu olarak hazırlanmıştır.

 

İŞKUR “Kariyer ve Hizmet Noktası İş Birliği Protokolü”

İstanbul Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Kadıköy Hizmet Merkezi ile Yüksekokulumuz arasında “Kariyer ve Hizmet Noktası İş Birliği Protokolü” imzalanmıştır. 2016 yılında imzalanan protokol kapsamında, öğrencilerimize İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı desteği, mezun öğrencilerimize ise İŞKUR tarafından iş bulma desteği verilmektedir.

 

Birebir Kariyer Danışmanlığı / Koçluğu

Meslek Yüksekokulu olmanın sorumluluğu ile, öğrencilerin mezun olmadan iş hayatına hazırlanması için birebir görüşmeler gerçekleştirilir. Birebir Kariyer Danışmanlığı / Koçluğu kapsamında öğrencilerin ilgi ve yetenekleri göz önünde bulundurularak iş ve staj yerlerini belirlemede destek sağlanmakta ve öğrencilere iş hayatına giriş konusunda bilgi verilmektedir. Ayrıca etkili ve başarılı bir özgeçmiş ile ön yazı hazırlama konusunda görüşmeler yapılmakta, başarılı bir mülakat geçirebilmeleri için öğrencilere bireysel olarak destek olunmaktadır.

 

Kariyer Basamaklarına Yönelik Etkinlikler

Kariyer Planlama ve Geliştirme Birimi tarafından “Mesleğimi Tanıyorum” projesi ve “Kariyer Günleri” etkinlikleri gerçekleştirilir. Öğrencilerimiz, sektördeki yetkililerle bağlantılarını güçlendirirken, hem akademik hem de mesleki olarak kendilerini geliştirdikleri bir ortam içerisinde olurlar.

 

Öğrencilerin Gerçekleştirdikleri Projelere Destek

Öğrencilerin dönem içerisinde gerçekleştirdikleri projeler hem akademik hem de finansal açıdan desteklemektedir. Öğrenciler teorik olduğu kadar pratik alanlarda da kendilerini geliştirme fırsatı bulmaktadır.

 

Sosyal Hayat ve Etkinlikler

Meslek Yüksekokulu içerisinde eğitim hayatının yanında öğrencilerin ilgi alanlarında kendilerini geliştirebilecekleri etkinlikler, seminerler, konferanslar, ödüllü yarışmalar ve söyleşiler gerçekleşmektedir. Öğrenci Kulüpleri ile öğrenciler yeni hobiler edinirken, yeteneklerine ve ilgilendikleri alanlara göre farklı sosyal etkinlikler düzenleme ve etkinliklere katılma fırsatı yakalamaktadırlar.

 

Sosyal Sorumluluk Projeleri

Her yıl bir tema belirlenerek sosyal sorumluluk projeleri gerçekleştirilmektedir. Herkesin dahil olduğu projelerde farkındalık oluşturulmak üzere çalışmalar yapılmaktadır.