Ataşehir Adıgüzel MYO’da Öğrenci Olmak

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda öğrencilerimiz;

Sektör ve Kariyer Odaklı

Sektör deneyimli yöneticiler ve uzmanlardan eğitim alma ve çalışma fırsatı bulurlar.

Ulaşılabilir Fiyatlar ve Merkezi Konum

Ulaşılabilir fiyatlarla okulumuza kaydolup, Ataşehir’in finans merkezi olması avantajından faydalanır ve bu bölgedeki şirketlerde staj ve iş imkânı bulurlar.

Teknolojik Altyapı İle Pratiğe Dayalı Eğitim

Teknolojik altyapısı yüksek, her türlü laboratuvar ve ekipman ihtiyacı karşılanmış modern bir binada eğitim alırlar,

ERASMUS+ İle Avrupa’da Eğitim ve Staj

Erasmus + kapsamında, bir akademik yıl içerisinde, eğitimlerinin bir veya iki dönemini Avrupa Birliği üyesi bir ülkedeki anlaşmalı bir yükseköğretim kurumunda gerçekleştirme ya da staj yapma fırsatına sahip olurlar.

Hazırlık Sınıfı Birincisine Yurtdışında Dil Eğitimi

Hazırlık Sınıfını birincilikle bitirdiklerinde, Yurtdışında dil okulunda eğitim alma şansına sahip olurlar.

Eğitim Boyunca ve Mezuniyet Sonrası Destek

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu öğrencilerine sadece eğitim hayatları süresince değil, mezuniyet sonrasında da destek olmaktadır. Önlisans eğitimlerinin ardından iş yaşamına katılmak isteyen öğrencilerine iş ve mezuniyet sonrası staj bulma konusunda desteklerken, önlisans eğitimlerini lisansa tamamlamak isteyen öğrencilerine de geçiş yapabilecekleri bölümler, geçiş şartları ve geçtikleri bölümlerin yeterliliği ile ilgili danışmanlık hizmeti vermektedir. Lisans eğitimlerine devam etmek isteyen öğrenciler Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda iki yıl boyunca aldıkları eğitim sayesinde hem dikey geçiş sınavlarında aynı konumdaki öğrencilere oranla daha başarılı olmakta hem de edindikleri teorik ve pratik bilgiler sayesinde üniversite eğitimlerini zorlanmadan tamamlamaktadırlar.

Meslek Yüksekokulu olarak, öğrencilerimizi eğitim ve çalışma yaşamına en iyi şekilde hazırlamak için öncü kurum ve kuruluşlarla iş birliği içerisindeyiz. Bu kapsamda, sektörlerin öncü firmalarıyla iş birliği içerisinde bulunarak öğrencilerimize staj imkânı ve mezun olduktan sonra iş bulma sürecinde destek sağlamaktayız

İŞKUR “Kariyer ve Hizmet Noktası İş Birliği Protokolü”

İstanbul Çalışma ve İş Kurumu il Müdürlüğü Kadıköy Hizmet Merkezi ile Yüksekokulumuz arasında “Kariyer ve Hizmet Noktası İş Birliği Protokolü” imzalanmıştır. 2016 yılında imzalanan Protokol kapsamında, öğrencilerimize İŞKUR İşbaşı Eğitim Programı desteği, mezun öğrencilerimize ise İŞKUR tarafından iş bulma desteği verilmektedir.

KOSGEB Onaylı Sertifikalı Girişimcilik Dersi

Yüksekokulumuzda programlarımızın tümünde KOSGEB onaylı Girişimcilik Dersi verilmektedir. Girişimcilik dersini alan ve sonrasında sertifika almaya hak kazanan öğrencilerimiz, girişimcilik projesi ile KOSGEB’e başvurup projeleri kabul edildiği takdirde hibe ve faizsiz kredi almaya hak kazanabilmektedirler.

Yıldız Teknik Üniversitesi Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi İle “Eğitim İş Birliği” Protokolü

Yıldız Teknik Üniversitesi bünyesinde bulunan Sürekli Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Yüksekokulumuz Yaşam Boyu Öğrenme Birimi arasında imzalanan “Eğitim İş Birliği Protokolü” ile nitelikli eğitim ve sertifika programları gerçekleştirme konusunda önemli bir adım atılmıştır.