2020-2021 Akademik Yılı Güz Yarıyılı Öğretim Süreçleri ve Akademik Takvim

Değerli Öğrencilerimiz,

Pandemi döneminde sizlerin, öğretim elemanlarımızın ve idari çalışanlarımızın sağlık ve güvenliği, birinci önceliğimizdir.

Pandemi koşullarında yüz yüze eğitim-öğretimin 2020-2021 yılı güz yarıyılında öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz, idari personelimiz için önemli bir risk içermesi nedeniyle Meslek Yüksekokulumuz Yönetim Kurulu Kararı ile 2020-2021 yılı güz yarıyılında geçerli olmak kaydıyla eğitim öğretim faaliyetleri aşağıdaki ilkeler doğrultusunda yapılacaktır:

  • Okutulacak tüm teorik dersler (senkron/asenkron) uzaktan öğretimle gerçekleştirilecek ve bazı uygulamalı eğitimler, pandemi sürecinin gelişimi ve/veya Cumhurbaşkanlığı, YÖK ve İstanbul Valiliği’nin alacağı bağlayıcı kararlara göre belirlenecek ileri bir tarihte yapılacak,
  • Yerleşkemiz öğrencilerimizin kullanımına açık olacak, randevu almak kaydıyla kütüphane, bilgisayar laboratuvarları ve internet altyapısının kontrollü bir şekilde kullanılması sağlanarak yerleşkemize girişlerde HES kodu kontrolü yapılacak,
  • Alınan kararlarda pandemi sürecinin gelişimi ve/veya Cumhurbaşkanlığı, YÖK ve İstanbul Valiliği’nin alacağı bağlayıcı kararlara göre değişiklik yapılabilecektir.

Uzaktan öğretimle uygulanacak tüm dersler uzaktan eğitim modülümüz ve “ue.adiguzel.edu.tr” adresi üzerinden yapılacak olup, uygulama ile ilgili diğer tüm detaylar dersin öğretim elemanları tarafından öğrencilere bildirilecektir. Öğretim elemanlarının öğrenciler ile iletişim, OBS, uzaktan eğitim modülü, kurumsal mail adresleri üzerinden ve/veya eş zamanlı video konferans görüşmeleri planlanarak yapılacaktır. Dersler 19 Ekim 2020 tarihinde başlayacak olup, detaylarına Akademik Takvim‘ den ulaşabilirsiniz.

Eğitim-Öğretim faaliyetleri uzaktan öğretim şeklinde yapılırken, yerleşkemiz güz yarıyılında siz öğrencilerimizin erişimine açık olacak. Yerleşkemizdeki kütüphane ve laboratuvarlardan randevu alarak yararlanabilirsiniz.

Öğrencilerimizin ve akademik-idari kadromuzun sağlığı ve güvenliği önceliğimiz olup, salgının seyri ve ulusal düzeyde alınacak kararlar doğrultusunda uygulamalarımızda güncellemeler olabilir. Tüm yapılan güncellemeler sizlere duyurulacaktır. En kısa zamanda salgının sona ermesini ve yerleşkemizde hep beraber olacağımız günlere kavuşmayı heyecanla bekliyoruz.

Sevgi ve Saygılarımızla

ATAŞEHİR ADIGÜZEL MESLEK YÜKSEKOKULU