Hayallerinizi şehrin merkezinde gerçekleştirin!

Madenlerde neler oluyor (11) Madenlerde neler oluyor (22) Madenlerde neler oluyor (30) Madenlerde neler oluyor (32) Madenlerde neler oluyor (51) Madenlerde neler oluyor (58)Son yıllarda Türkiye’nin dört bir yanında meydana gelen ve çok sayıda işçinin hayatına mal olan maden kazalarına dikkat çekmek amaçlı  Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda ‘’Madenlerde Neler Oluyor?’’ adli bir Panel gerçekleştirildi.

Panel ’de Marmara Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Berna Güler MÜFTÜOĞLU, dünyada ve ülkemizde yaşanan kapitalist üretim ilişkileri ve maden sektörünün sistemdeki yerinin nerede durduğunu anlatan sunumunu gerçekleştirdi. TMMOB Maden Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet MAKAR, konuşmasında  madenlerde iş işleyişinin nasıl olduğuna, Soma ve Ermenek’ te yaşanan kazaların nasıl gerçekleştiğine ve yapılması gerekenlerin neler olduğuna yer verdi. Okan Üniversitesi Öğr. Gör. Yücel KARAKUŞ ise işçi sağlığı ve güvenliği sistemini anlattığı konuşmasında Türkiyede’ ki madencilik sektöründeki işçi sağlığı ve iş güvenliği önlemlerinin durumunu özetleyip yapılması gerekenler hakkındaki önerilerini sundu.

Öğrencilerimizin ve akademisyenlerimizin bilgilendirilmelerine yönelik yapılan panel, konuklarımıza sorulan soruların yanıtlamasının ardından  son buldu.