Hayallerinizi şehrin merkezinde gerçekleştirin!

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda 12 Mayıs 2015 Salı günü 09.30 ile 16:00 saatleri arasında “Kariyer Günü” etkinliği gerçekleşti. Etkinliğe; Atasun Optik, Elegance Optikleri, Koçtaş, Kronos Energy, İşkur, Çelebi Havacılık, Generali Sigorta, Callus, Practicall Solutions firmaları katıldı. Firmaların  yöneticileri ve İnsan Kaynakları Uzmanları, öğrencilere etkinlik süresince, bünyelerindeki kariyer ve staj fırsatlarını, kurumlarında çalışma şartlarını paylaştırlar. Staj yapacak öğrencilerimiz staj bağlantıları kurarken, mezun olma durumundaki öğrenciler de iş başvuruları yaparak, profesyonel iş bağlantıları kurma fırsatı buldular.

Kariyer Günü etkinliğinine katılan firmalardan,  İŞKUR faaliyetleri, iş ve meslek danışmanlığı, iş arama becerileri, işbaşı eğitim programları hakkında bilgiler verilirken, tanıtıcı broşür, bülten ve dergileri öğrencilere dağıtıldı. Öğrencilerle yapılan bireysel görüşmelerde İŞKUR’a üyelik başvuruları alındı ve kurum internet şubesinin etkin kullanılarak iş aramanın nasıl yapıldığı hakkında da öğrencilere bilgilendirmeler yaptı.

Generalli Sigorta A.Ş. 7/24 Sigorta Danışmanlığı Birim Müdürü Burak GÜNDÜZ ile sigorta sektörüne genel bir bakış ve Generalli Sigorta’da kariyer fırsatlarına ilişkin sunum yaptı. Ayrıca Çelebi Holding, Çelebi Hava Servisi Eğitim Yönetmeni Murat TOPÇU, firması hakkında bilgi vermesinin ardından yer hizmetleri operasyonel iş akışı ve işe alım süreçleriyle ilgili sunum gerçekleştirdi.