https://www.adiguzel.edu.tr/wp-content/uploads/2019/07/555x520-555x520.jpg

  Kariyer

  İletişim

  kariyer@adiguzel.edu.tr

  Hakkımızda

  Çalışma yaşamına başlamadan önce bireyin belirlediği hedefin güçlü yönleriyle uyumlu olması önemli bir unsurdur. Başarısız iş hayatı yoktur yanlış hedef vardır bu yüzden öğrencilerin kariyer hedeflerinin belirlenmesi ve gerçekleştirilmesine yardımcı olmak amacıyla Kariyer Planlama ve Geliştirme Birimimiz hizmet vermektedir.

  Birim Faaliyetlerimiz

  • Öğrencilerimizde kariyer ve kariyer planlama konusunda farkındalık oluşturmak.
  • Öğrencilerimizin kariyer hedeflerinin belirlenmesi ve gerçekleştirilmesine yardımcı olmak.
  • Kuruluşların ihtiyaç duyduğu nitelikli insan kaynakları ihtiyacının Meslek Yüksekokulumuz da öğrenim gören veya görmüş öğrenciler tarafından karşılanmasını sağlamak amacıyla etkinlikler düzenlemek.
  • İşletmelere tanıtım amaçlı geziler organize etmek.
  • Faaliyetlerimiz ile ilgili konularda bültenler yayınlayarak öğrencileri, mezunları, kurum ve kuruluşları bilgilendirmek.
  • Öğrenciler ve mezunlar ile değişik sektörlerden çeşitli kuruluşları bir araya getiren tanıtım toplantıları düzenlemek, öğrencilerin çeşitli alanlarda iş tanımları, iş hayatı, mesleklerdeki kariyer imkânları ile ilgili bilgi edinmelerini sağlamak.
  • Gerek seminerler, gerekse bireysel görüşmelerle öğrencilere iş arama teknikleri konusunda bilgi vermek, etkin özgeçmiş yazma ve başarılı bir mülakat geçirebilme konularında yardımcı olmak.
  • Meslek Yüksekokulumuzdan mezun olan öğrenciler için kazandıkları mesleki bilgi ve beceriler ile bireysel yeteneklerini birleştirerek kendilerini geliştirebilecekleri iş ve kariyer olanakları bulmalarına yardımcı olmak.
  • Mezunlarımızın okul sonrası yaşamlarında da birbirleriyle işbirliği, dayanışma ve ilişki içerisinde bulunmaları için çeşitli faaliyetler düzenleyerek katkıda bulunmak.

  Haberler/Duyurular

  Tüm Haberler/Duyurular

  Öğretim Görevlisi Giriş Sınav Sonuçları

  SİVİL HAVACILIK KABİN HİZMETLERİ  ÖĞRETİM GÖREVLİSİ GİRİŞ SINAV SONUÇLARININ DUYURUSU Ulaştırma Hizmetleri Bölümü / Sivil...

  Devamını oku

  Yatay Geçiş Sonuçları Açıklandı

  2018-2019 Eğitim Öğretim Yılı Güz Dönemi yatay geçiş sonuçları için tıklayınız… Yatay Geçiş Kayıtları 3 – 7 Eylül 2018 tarihleri...

  Devamını oku

  Öğrencilerimize Duyurulur

   17-18 Eylül’de Meslek Yüksekokulumuzda tüm öğrencilerimize yönelik “Oryantasyon Programı” uygulanacaktır. • 17 Eylül 2018 Pazartesi...

  Devamını oku

  Öğrencilerimize Duyurulur

  İsteğe Bağlı Hazırlık Sınıfı Düzey Belirleme Sınavı 18 Eylül Salı (yarın) saat 11.00’da 104 nolu sınıfta gerçekleşecektir.

  Devamını oku

  2018-2019 Güz Dönemi Ders Programı Açıklandı

  Değerli Öğrencilerimiz, 2018-2019 Güz Yarıyılı Ders Programı Açıklandı. Ders programını görmek için tıklayınız… NOT: Ders Programı...

  Devamını oku

  Öğrencilerimize Duyurulur

  İngilizce Muafiyet Sınavı 25 Eylül 2018 tarihinde saat 11.30‘da Konferans Salonunda yapılacaktır.

  Devamını oku