Merhaba, ben Figen Kerimoğlu. Optisyenlik programı mezunuyum. 1999 yılında kurumsal bir işletmede başladığım mesleğimebir süre devam ettikten sonra eşimin de tecrübeli bir optisyen olması nedeniyle birlikte optik mağazamızı açtık. Bilgi birikimimi akademik olarak da geliştirmem gerektiğini fark ettiğim için Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Optisyenlik programını tercih ettim ve kayıt oldum.

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nu tercih etmemdeki başlıca unsurlar sektörel iş birlikleri ve sektör odaklı eğitim vermesiydi. Ayrıca benim gibi İstanbul dışında yaşayan ve çalışanlar için de lokasyonunun uygun olması büyük bir artı oldu.

Optisyenlik mesleğinde laboratuvar ve montaj bilgisinin önemi sektörel deneyimlerimde de karşıma çıkıyor. Meslek Yüksekokulumuz bu konularda hem akademik kadrosuyla hem de teknolojik alt yapısıyla yetkin bir eğitim veriyor. Optisyenlik mesleğini seçmek isteyen ve programda okuyan arkadaşlarıma kendilerini geliştirmenim, geniş bir vizyona sahip olmanın ve yaptıkları işi en iyi şekilde yapmak için emek vermenin çok önemli olduğunu belirtmek isterim.

Bana kattıkları için tüm hocalarıma teşekkür ediyorum.