Program Tanıtım Söyleşileri
Sektörle Yapılan Eğitim İş Birliklerimiz

Programın Amacı :

Uluslararası iletişimin hızla geliştiği, ekonomik, siyasi ve kültürel anlamda sınırların giderek kalktığı günümüz dünyasında bir yabancı dile, özellikle de İngilizce’ye hakim olmanın önemi tartışılamaz. Kariyer basamaklarında “İngilizce bilmek” başta Sivil Havacılık, Bilgisayar Programcılığı, Mekatronik, Halkla İlişkiler, İşletme Yönetimi olmak üzere hemen her mesleğin ilk yeterliliklerinden biri olarak karşımıza çıkmakta ve İngilizce eğitimini yeterli düzeyde tamamlayan bireylerin işe alım süreçlerinde bir adım daha önde oldukları da yapılan çalışmalar ile desteklenmektedir.

Sektör odaklı çalışan ve mesleğinin gerekliliklerinin farkında olan bireyler yetiştirme amacıyla kurulmuş olan Meslek Yüksekokulumuzun İsteğe Bağlı Hazırlık sınıflarında eğitim içerikleri, Oxford Üniversitesi Sürekli Eğitim Departmanı ve Pearson Education gibi saygın uluslararası kuruluşlar tarafından akredite edilmiş ve etkili eğitim metodları ile dil eğitimi alanında faaliyet gösteren YDS Academy danışmanlığında düzenlenmektedir.

Hazırlık Sınıflarımızda; alanında deneyimli eğitmenlerin rehberliğinde, öğrencilerin ileri düzeyde İngilizce iletişim kurmalarını hedefleyen, çoklu beceri metodu ile iletişimsel yaklaşımın benimsendiği ve teknolojiden de yardım alarak içeriğin zenginleştirildiği yoğun bir dil eğitimi programı benimsenmiştir.

İngilizce Hazırlık Sınıfı Programımız öğrencilerimizin dil becerilerinin geliştirilmesini,  dinledikleri ve okudukları her şeyi anlamalarını ve kendilerini yazılı ve sözlü olarak ifade edebilmelerini amaçlar. Akademik yılın başında uygulanan Seviye Tespit Sınavı ile seviyeleri belirlenen öğrencilerimiz kendi düzeylerinde eğitim alacakları sınıflara yerleştirilirler. 28 hafta ve 616 saat süren hazırlık sınıfı sonunda Upper Intermediate (Orta Üstü) Seviyesine ulaşmaları hedeflenmiş olan öğrencilere BTCE  (İngiltere merkezli uluslararası geçerliliği olan İngilizce Dil Sınavları) ve YDS Akademi sertifikaları verilmektedir.

İngilizce Hazırlık Sınıflarında öğrencilerimize Yükseköğrenim hayatlarına başlamadan önce İngilizce öğrenebilmeleri için gereken tüm desteği vererek, her bireyin öğrenme sürecinin, altyapı düzeyinin farklı olduğu bilinciyle kendilerine en uygun yöntemi geliştirdiğimiz bir eğitim sunmak amaçlanmaktadır.