https://www.adiguzel.edu.tr/wp-content/uploads/2024/02/banner_1920_600-1-1920x600.png

 

ApplyAtA Hakkında:

ApplyAtA, öğrencilerin merkezi sınav sistemi ile Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’na yerleştirilmeden önce, aday öğrenciye kişisel becerilerini, hayallerini, projelerini ve hangi programı neden istediklerini anlatma şansı tanıyarak, onlara sağlanacak Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Burs Desteği ile Yükseköğretimde doğru ve istediği alanda eğitim alabilme olanağı sunar.

ApplyAtA öğrencilerin eğitim almak istedikleri programı ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nu tanımalarını, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nun da aday öğrencileri tanımasını sağlayan bir süreç yaratır. ApplyAta, öğrencilerin doğru alanlara ve programlara yönelmesine olanak sağlayan bir sistem olarak önemli bir işleve sahiptir.

ApplyAtA ile Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu ülkemizin genç insan kaynağını daha doğru yönlendirmeyi; uygun alanlarda eğitim alma imkânını; birden fazla defa üniversite sınavına girme oranlarını düşürmeyi; karakter özellikleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim alan gençlerin, mutluluklarını olduğu kadar üretkenlik ve verimliliklerini de artırmayı hedeflemiştir.

 

Başvuru Koşulları ve Başvuru Tarihi:

ApplyAta Bursu, tüm ön lisans programları için geçerlidir. Tüm ön lisans programımızda 1’er kişilik burs kontenjanı mevcuttur.

Adayların merkezi sınav öncesinde Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu web sayfasında ilan edilen tarihler arasında başvuru yapması zorunludur. Belirtilen tarihler arasında yapılmayan başvurular kabul edilmez.

Başvuruların değerlendirilmesi Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti tarafından yapılır.

Başvuruların değerlendirilmesi ve adaylara burs verilmesi Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti’nin yetkisindedir. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu burs kontenjanlarını doldurup doldurmamakta serbesttir. Başvuru koşullarını sağlamış olmak, burs hakkını vermez.

ApplyAtA Bursu, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda normal eğitim süresi içinde (2 yıl) geçerlidir. Öğrenci normal eğitim süresi içinde yer almayan isteğe bağlı hazırlık sınıfında da ApplyAtA Bursu’ndan yararlanır. Öğrenci, Meslek Yüksekokulu’nu normal eğitim süresinde, yani 2 (iki) yılda bitirmediği durumda ApplyAtA Bursu kesilir.

ApplyAtA Bursu’ndan yararlanması için adayın Meslek Yüksekokulumuzda tercih döneminde ilgili programı tercih etmiş ve merkezi sınav sonrasında kayıt yaptırmış olması gerekir.

ApplyAtA Bursu %70-%60-%50 oranlarında verilecektir. Aday, Meslek Yüksekokulumuzda, kazandığı en yüksek burstan yararlandırılır. Burslar birleştirilmez.

 

  • Başvuru Tarihleri: 12 Şubat 2024-17 Mayıs 2024
  • Sonuçların İlanı: 7 Haziran 2024

 

Online Başvuru:

ApplyAtA Burs başvuruları 12 Şubat 2024 - 17 Mayıs 2024 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. İlan edilen tarihler arasında yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların Online Başvuru Yaparken Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:

  • Lütfen açıklamalar ve bilgilendirmeleri net yapınız.
  • Komisyon’da güçlü etkiler yapacak şekilde gerçek düşünce ve hedefleriniz paylaşın
  • İmla hatalarını kontrol ediniz.
  • Kabul sorularını cevaplarken sizi iyi tanıyan bir profesyonel/yetişkinden ya da rehberlik biriminden destek alabilirsiniz.
  • Akılda kalan bir kabul başvuru formu doldurmaya çalışınız.
  • Formunuzu onaylamadan kontrol ediniz.
  • Verdiğiniz bilgilerin doğru ve kolay anlaşılır bir nitelikte olduğundan emin olunuz.

“Online Başvuru” için tıklayınız >>

 

İletişim:

Adres: T.C. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Yenişehir Mahallesi Baraj yolu Caddesi Çağlayan Sokak No:18 Ataşehir / İstanbul

Web Adresi: www.adıgüzel.edu.tr

Telefon: +90 216 455 77 70

E-Posta: applyata@adiguzel.edu.tr