https://www.adiguzel.edu.tr/wp-content/uploads/2023/02/ApplyAta-Slider-1920x600.gif

 

ApplyAtA Hakkında:

ApplyAtA, öğrencilerin merkezi sınav sistemi ile Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’na  yerleştirilmeden önce, aday öğrenciye kişisel becerilerini, hayallerini, projelerini ve hangi programı neden istediklerini anlatma şansı tanıyarak, onlara sağlanacak  Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyeti Burs Desteği ile Yükseköğretimde doğru ve istediği alanda eğitim alabilme olanağı sunar.

ApplyAtA öğrencilerin eğitim almak istedikleri programı ve Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nu tanımalarını, Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu’nda aday öğrencileri tanımasını sağlayan bir süreç yaratır. Öğrencilerin doğru alanlara ve programlara yönelmesine olanak sağlayan bir sistem olarak önemli bir işleve sahiptir.

ApplyAtA ile Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu ülkemizin genç insan kaynağını daha doğru yönlendirmeyi; uygun alanlarda eğitim alma imkânını; tekrar tekrar üniversite sınavına girme oranlarını düşürmeyi; karakter özellikleri ve yeteneklerine uygun alanlarda eğitim alan gençlerin, mutluluklarını olduğu kadar üretkenlik ve verimliliklerini de artırmayı hedeflemiştir.

 

Başvuru Koşulları ve Başvuru Tarihi:

ApplyAta Bursu, tüm ön lisans programları için geçerlidir. Tüm ön lisans programımızda 1’er kişilik burs kontenjanı mevcuttur.

Adayların merkezi sınav öncesinde Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu web sayfasında ilan edilen tarihler arasında başvurmak zorundadır. Merkezi sınav sonrasında belirtilen tarihler arasında yapılmayan başvurular kabul edilmez.

Başvuruların değerlendirilmesi Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Yönetim Kurulu ve Mütevelli Heyeti tarafından yapılı.

Başvuruların değerlendirilmesi ve adayların burs verilmesi Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu Mütevelli Heyetinin yetkisindedir. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu burs kontenjanlarını doldurup doldurmamakta serbesttir. Başvuru koşullarını sağlamış olmak, burs hakkını vermez.

ApplyAtA Bursu Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksek Okulunda normal eğitim süresi içinde (2 yıl) geçerlidir. İsteğe bağlı hazırlık sınıfındaki öğrenim süresi normal eğitim süresinden sayılmaz, öğrenci ApplyAtA bursundan hazırlık sınıfında da yararlanır. Öğrenci Meslek Yüksekokulu’nu normal eğitim süresince yani 2 (iki) yılda bitirmediği durumda ApplyAtA bursu kesilir.

ApplyAtA bursundan yararlanması için adayın Meslek Yüksekokulumuzda tercih döneminde ilgili programı tercih etmiş ve merkezi sınav sonrasında kayıt yaptırmış olması gerekir.

ApplyAtA bursu %70-%60-%50 oranlarında verilecektir. Aday Meslek Yüksekokulumuza kazandığı en yüksek burstan yararlandırılır. Burslar birleştirilmez. 

  • Başvuru Tarihleri: 1 Şubat 2023-15 Mayıs 2023
  • Sonuçların İlanı: 1 Haziran 2023

 

Online Başvuru:

ApplyAtA Burs başvuruları 1 Şubat 2023 - 15 Mayıs 2023 tarihleri arasında online olarak yapılacaktır. İlan edilen tarihler arasında yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir.

Adayların Online Başvuru Yaparken Dikkat Etmesi Gereken Hususlar:

  • Lütfen açıklamalar ve bilgilendirmeleri net yapınız.
  • Komisyon’da güçlü etkiler yapacak şekilde gerçek düşünce ve hedefleriniz paylaşın
  • İmla hatalarını kontrol ediniz.
  • Kabul sorularını cevaplarken sizi iyi tanıyan bir profesyonel/yetişkinden ya da rehberlik biriminden destek alabilirsiniz.
  • Akılda kalan bir kabul başvuru formu doldurmaya çalışınız.
  • Formunuzu onaylamadan kontrol ediniz.
  • Verdiğiniz bilgilerin doğru ve kolay anlaşılır bir nitelikte olduğundan emin olunuz.

“Online Başvuru” için tıklayınız >>

 

İletişim:

T.C. Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu

Yenişehir Mahallesi Baraj yolu Caddesi Çağlayan Sokak No:18 Ataşehir / İstanbul

www.adiguzel.edu.tr

applyata@adiguzel.edu.tr

Telefon: +90 216 455 77 70