Hayallerinizi şehrin merkezinde gerçekleştirin!

Programın Amacı :

Ülkeler arası iletişimin takip edilemez bir hızda geliştiği, ekonomik, siyasi ve kültürel anlamda sınırların giderek bulanıklaştığı günümüz dünyasında İngiliz dilinin vazgeçilmezliği tartışılmazdır. İngilizce, kariyer basamaklarında ilk aranan niteliklerden olup, turizm, sivil havacılık, dış ticaret, lojistik ve daha pek çok sektör için hayati önem taşımaktadır. İngilizce eğitimini yeterli düzeyde tamamlayan bireylerin, tüm sektörlerin işe alım süreçlerinde diğer adaylardan bir adım daha önde oldukları yapılan toplumsal çalışmalarla da desteklenmektedir. Bu bağlamda sektör odaklı çalışan ve mesleğinin gerekliliklerinin farkında olan bireyler yetiştirme amacıyla kurulmuş olan Meslek Yüksekokulumuzun İsteğe Bağlı İngilizce Hazırlık Sınıfı, alanında deneyimli eğitmenlerin rehberliğinde öğrencilerin ileri düzeyde İngilizce iletişim kurmalarını hedefleyen, çoklu beceri metodu ile iletişimsel yaklaşımın benimsendiği yoğun bir dil eğitimi programıdır.

İngilizce Hazırlık Sınıfı programımız öğrencilerimizin dil becerilerinin geliştirilmesini,  dinledikleri ve okudukları her şeyi anlamalarını ve kendilerini yazılı ve sözlü olarak ifade edebilmelerini amaçlar. Akademik yıl başında uygulanan seviye tespit sınavı ile seviyeleri belirlenen öğrencilerimiz kendi düzeylerinde eğitim alacakları sınıflara yerleştirilirler. Avrupa Dilleri Ortak Çerçevesi kapsamında geliştirilen İngilizce Hazırlık Sınıfı programımızda 4 dil becerisini geliştirmek üzere teorik ve uygulamalı İngilizce dersleri verilmektedir. Akademik yıl sonunda İngilizce Hazırlık Sınıfı’nı başarı ile tamamlayan öğrencilerimize İngilizce dilinde yeterliliğe sahip olduklarını kanıtlayan bir başarı sertifikası verilir.

İngilizce Hazırlık Sınıfı olarak amacımız, öğrencilerimize yükseköğrenim hayatlarına başlamadan önce İngilizce öğreniminde gereken tüm desteği vermektir. Her bireyin farklı olduğunu, öğrenme süreçlerini farklı geçirdiğini ve benzer altyapıya sahip olmadıklarını bilerek öğrencilerimize kendilerine en uygun yöntemi geliştirdiğimiz bir eğitim sunuyoruz.