Hayallerinizi şehrin merkezinde gerçekleştirin!


 

 

 

 

 

 

 

 

Ataşehir Adıgüzel Meslek Yüksekokulu İstanbul’un yükselen değeri Ataşehir’in merkezinde Adıgüzel Eğitim Kültür Araştırma Yardımlaşma ve Sağlık Vakfı tarafından kurulup iki yıllık eğitim sonrasında ön lisans diploması veren bir Yükseköğretim Kurumudur.

Ülkemizde kamu ve özel sektörün bir mesleğe yönelik, yüksek nitelikli insan gücüne gereksinimi olduğu bilinmektedir. Ülkemizde İstihdamın sağlanması ve işsizlik oranının düşürülmesinde bu insan gücünün yüksek nitelikli olarak yetiştirilmesi gerekmektedir.

Bu görevi yerine getirecek kurumların başında Meslek Yüksekokulları gelmektedir. Adıgüzel Eğitim Kurumları Vakfı da daha önce kurmuş olduğu ortaöğretim kurumlarından sonra Vakıf Meslek Yüksekokulu kurulmasına karar vermiş ve Yükseköğretim Kurulunun onayı ile 2013 -2014 Eğitim Öğretim yılından itibaren 10 programda öğrenci almaya başlamış, 2015-2016 Eğitim-Öğretim yılında ise 20 Programda öğrenci almaya devam etmektedir. 

Eğitim– Öğretime başlarken heyecanlı ve gururluyuz. Oluşturduğumuz deneyimli akademik ve idari kadromuz, Kurumun kendine ait yeni binası, son teknoloji ile donatılmış sınıf, laboratuvar, stüdyo ve fiziki olanaklar ile öğrencilerimize kaliteli bir eğitim öğretim verilecektir. Amacımız; sektörün aradığı yüksek nitelikli eleman yetiştirmek, mezun olduktan sonra işe yerleşimde öğrencilere destek vermek, eğitim öğretim süresince öğrencilerin sosyal etkinliklerine azami olanaklar sağlamak, öğrencilerin psikolojik ve sosyolojik sorunlarının giderilmesinde destek vermek ve yüksek oranda verdiğimiz çeşitli burslar ile öğrencilerimize ekonomik açıdan yardımcı olmaktır.

Lisans eğitimine devam etmek isteğinde olan öğrencilerimize dikey geçişe hazırlık eğitim programı uygulayarak Yükseköğretimde ilerlemeleri sağlanacaktır. Sektör ile yapılacak ikili anlaşmalarla öğrenciler eğitim öğretimine devam ederken iş hayatına hazır olmaları sağlanacak ve mezun olduklarında istihdam olanakları artırılacaktır.

2015-2016 Akademik yılında Eğitim – Öğretime başlayacak olan Adıgüzel Meslek Yüksekokulumuzun öğrencilere, velilere, iş yaşamına ve Yükseköğretim camiasına hayırlı olması dileğiyle saygılar sunarım.