Hayallerinizi şehrin merkezinde gerçekleştirin!

Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı 2. sınıf öğrencisi Songül Çevre ve mezunlarımızdan Nilay Barbaros, Çocuk Gelişimi Programı Program Başkanı Arzu BÜKE eşliğinde, Sakarya Üniversitesi’nde gerçekleştirilen “12. Okul Öncesi Eğitim Öğrenci Kongresine”, “3-6 Yaş Arasındaki Çocukların Eğitiminde Öğretmen Uygulamalarına 4 Temel İhtiyaç Doğrultusunda Farklı Bir Bakış” isimli poster sunumu ile katıldılar.

                                                                   

Yüksekokulumuz Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik Programı Yrd. Doç. Dr. Berrin BALKAŞ YILMAZ, İstanbul Üniversitesi Kongre ve Konferans Salonu’nda gerçekleşen Üçüncü Mekan Kütüphaneler seminerine “Gelişen Kütüphanelerin Değişen Binaları” ve “Bilgiye Erişimde Engellilere Yönelik Kütüphane Uygulamaları” sunumları ile katıldı. 

                                                                  

Yüksekokulumuz Çocuk Gelişimi Programı Öğr. Gör. İrem ÖZTÜRK ve Çocuk Gelişimi ikinci sınıf öğrencimiz Berca TALAY bu yıl Sakarya Üniversitesi’nde 12.’si düzenlenen “Ulusal Okul Öncesi Eğitim Öğrenci Kongresi”ne sözlü bildiri sunumları ile katıldılar. “Okul Öncesi Yöneticilerine Yönelik Bir İnceleme: Deneyimleri, eğitim düzeyleri, eğitim ihtiyaçları ve eğitime yönelik görüşleri” adlı araştırma, Çocuk Gelişimi 2. Sınıf öğrencilerimizin Okul Öncesi Eğitim Kurumlarında İşletme dersi kapsamındaki çalışmaları ile gerçekleşti.

                               

Yüksekokulumuz Bankacılık ve Sigortacılık Program Başkanı Öğr. Gör. Behlül ERSOY, Aston Amerikan Üniversitesi, Los Angeles International Üniversitesi ve Universidad Empresarial de Costa Rica işbirlikleri ile İstanbul’da düzenlenen, Uluslararası Sosyal Araştırmalar Kongresi’ne “Türk Bankacılık Sektöründe Sorunlu Krediler ve Varlık Yönetim Şirketlerinin Bankacılık Sektöründeki Rolü” isimli bildirisi ile katıldı.